5 травня - Фомина неділя: Традиції і заборони свята

Фомина неділя - це день повторення Пасхи, коли апостол Фома повірив у воскресіння Ісуса Христа.

У першу неділю після Пасхи церква відзначає Фомину неділю. Це свято ще називають Антипасхою, передають Патріоти України.

Антипасха важливий день для віруючих, хоч він і не належить до 12 найголовніших християнських свят, але богослужіння в цей день відбувається за всіма канонами двунадесятих свят, в храмах в цей день проходять пишні богослужіння.
Весь наступний тиждень після Антипасхи називають Фоминим, Тижнем про Фому.
У Фомину неділю не можна було сумувати і бути на самоті. Люди виходили на природу і збиралися у великі компанії, ходили в гості до родичів, дарували великодні подарунки.
На Фомину неділю не можна займатися важкою працею, не можна працювати з землею, згідно з прикметами, все, що посадити в землю в цей день, загине, не приживеться, не дасть урожай.

Важлива сенс Антипасхи в тому, що вона символізує оновлення світу воскресінням Господа Ісуса Христа, а паралельно з нею відбувається і весняне оновлення - воскресіння природи від зимової сплячки.

На Антипасху закінчується Світлий пасхальний тиждень, в церкві відновлюють обряди вінчання.
З цього свята починаються поминальні дні. У вівторок, після Фоміної неділі, відзначають Радоницю - день першого після Пасхи загальноцерковного поминання покійних. На Радоницю ходять на кладовище, на могили рідних і близьких, щоб донести до них радісну звістку про Воскресіння Христове.
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Хіти тижня. Нововведення від НБУ: Українцям доведеться попереджати банк про покупки

четвер, 28 травень 2020, 4:00

Відзначається, що питання у банків можуть виникнути до операцій, які не відповідають заявленому фінансовому стану клієнтів. Українцям сказали попереджати банки про великі покупки. В іншому випадку гроші можуть заблокувати, попереджає перший заступник г...

Хіти тижня. В Україні назвали єдиний спосіб зупинити агресію Росії

четвер, 28 травень 2020, 1:00

Потужна армія є реальним інститутом стримування країни-агресора, яка вибудувала свої війська вздовж нашого кордону. «Ніяка дипломатія не матиме глобального успіху, якщо вона не спирається на фундамент потужних збройних сил, які є реальним інститутом ст...