Вважається, що після свого воскресіння на Великдень — Ісус перебував на землі ще 40 днів, а тільки потім потрапив до Раю. Тож у цей день святкують закінчення його земного шляху, а також згадують про обіцянку другого пришестя, передають Патріоти України.
Цей сорокаденний період вважається особливим. За християнськими віруваннями, поки Ісус знаходиться на землі — у пеклі та в Раю також відбуваються зміни. Душі померлих із Раю можуть відвідувати рідних на землі, а душі грішників у цей час не відчувають мук.
Найперша традиція свята — вмитись ранковою росою, щоби зберегти молодість, життєву силу та красу. Вона ніби-то має особливу цілющу силу в такі свята.
Оскільки душі померлих можуть знаходитись на землі — їх заведено згадувати. Традиційно, пекли печиво, яке називали по-різному: Божа окута, онучки або драбинки. За формою вони й дійсно нагадують драбинки. Це печиво відносили на могили родичів, у церкву, а також пригощали ними рідних і друзів. Окрім драбинок, пекли млинці та іншу випічку й ходили з ними «на роздоріжжя». Тобто, у гості до сусідів та приятелів із гостинцями.
На Вознесіння обов’язково треба роздати милостиню жебракам. Дати дрібних грошей, віддати одяг чи продукти. Мовляв, така щедрість збереже мир у власній оселі. Як не зустрінете жебраків, то можна просто віддати речі нужденним — з багатодітних сімей, пожертвувати в притулок тощо.
Не можна працювати: ні вдома, ні на городі, ні в полі. Навіть прибирати, прати чи шити. Як і в будь-яке інше з 12 головних свят — це великий гріх.
Не можна плювати на землю та смітити. Адже Ісус ходить по вулицях та спостерігає за вчинками кожного.
Не можна сваритись, бажати комусь зла, думати про погане. Цей день треба провести спокійно, у родинному колі та з друзями.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...