​7 лютого християни вшановують святителя Григорія Богослова: Традиції, прикмети і заборони дня

Григорій став автором численних богословських праць (245 послань, 507 віршів і 45 "Слів"), а також прославився своєю боротьбою з аріанством.

7 лютого християни вшановують святителя Григорія Богослова, архиєпископа Константинопольського, святого в православній і католицькій церквах, візантійського богослова і ритора IV століття, якого називають одним з Отців Церкви, передають Патріоти України.

В народі свято прижилося під назвами День Григорія або Григор'єв день, а ще - Григорій Весновказівник, оскільки заведено було вважати дату початком повороту природи на весну, коли можна було передбачати погоду на багато місяців вперед.

Як свідчать церковні перекази, Григорій Назіанзин, який народився в родині єпископа, отримав прекрасну освіту і з юності демонстрував видатні здібності. Перебуваючи в Афінах, він познайомився і дуже здружився з Василем Великим, архієпископом і святим.

Григорій став автором численних богословських праць (245 послань, 507 віршів і 45 "Слів"), а також прославився своєю боротьбою з аріанством.

У цей день іменини відзначають: Олександр, Григорій, Петро, Анатолій, Володимир, Дмитро, Степан.

Традиції цього дня

Здавна на українських землях склалося повір'я, що в День Григорія брати гроші в руки - погана прикмета. Вірили, що за рахування монет можна було незабаром поплатитися несподіваними проблемами з фінансами на три місяці. Ще один звичай, який також стосувався грошового питання і торгівлі, вказував, що якщо вже довелося займатися покупками або продажами в цю дату, то потрібно носити в кишені шматочок цукру. Вважалося, що саме так можна вберегтися від втрат коштів і невдалих придбань.

Доброю прикметою вважалося робити без розголосу добрі справи в цей день, але ні в якому разі не хвалитися ними.

Що не можна робити в цей день

  • Поганою прикметою вважалося в цей день стригти волосся або нігті. Забобонні вірили, що в іншому випадку можуть очікувати біди та проблеми зі здоров'ям.
  • Також не можна сьогодні плюватися, інакше буде погана дорога.
  • В цілому взагалі не прийнято було без крайньої потреби залишати оселі, а також займатися роботою - це обіцяло невезіння або травми.

Головні прикмети у Григор'єв день

  • Якщо у цей день випав сніг, значить зима вже не буде суворою;
  • Сильний снігопад у Григор'єв день обіцяв ранню осінь;
  • Якщо сьогодні весело щебечуть синиці на подвір'ї - чекай скоро на міцні морози;
  • Який день до обіду - таким буде грудень і січень наступного року.
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

14 вересня - Воздвиження Хреста Господнього: Що категорично не можна робити в цей святковий день

субота, 14 вересень 2024, 0:10

14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...

Різдво Пресвятої Богородиці: Ця сильна молитва, прочитана з чистою душею, допоможе здійснити найзаповітніші бажання

неділя, 8 вересень 2024, 5:00

Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...