22 липня 2012 помер один з найвидатніших українських акторів театру і кіно Богдан Ступка. Він не дожив до свого 71-річчя всього один місяць. Причиною смерті стала гостра серцева недостатність на фоні однієї з останніх стадій раку кісток.
Ступка був за життя своєрідним моральним авторитетом для всіх українців. Він не тільки відрізнявся чіткою громадянською позицією, а й геніально володів майстерністю слова, передають Патріоти України з посиланням на Oбозреватель.Ступка знявся у величезній кількості фільмів, в тому числі документальних і телевізійних. Першу славу йому принесла роль націоналіста Ореста Дзвонаря у фільмі-драмі "Білий птах з чорною міткою", який вийшов в 1971 році і відразу мав успіх серед глядачів. Останніми в його кар'єрі були ролі в картинах "Тарас Бульба" та "Дім".
Богдан Сильвестрович дуже любив театр. Його найбільш відомими театральними роботами були: "Король Лір", "Дядя Ваня", "Річард III".
Після його смерті багато лідерів думок відзначали, що Україна втратила люблячого сина, який мріяв про те, щоб український театр і кіно були відомі в усьому світі. За особисте досягнення і плідну творчу діяльність Богдан Ступка був удостоєний звань Героя України, народного артиста України, народного артиста СРСР тощо.
Найвідоміші цитати великого українського актора:
- Головне, що варто розуміти українцеві –це те, що він унікальний, бо вільний!
- Треба постійно бути закоханим. Не тільки в жінку, не тільки в каштан, не тільки в місто. В усе, що складає життя, треба бути закоханим. І треба радіти. Треба навчитись радіти. Якщо в тебе з’являється там, у нутрі, чорна заздрість, треба її давити.
- Мені всі кажуть: “Богдане, ти збожеволів на своїх українцях”. А я ось недавно з’ясував, що сім’я Фрейда була родом з України, з містечка Тисмениця. Поїхав туди. Ось, кажу, адже Фрейд з ваших місць! А вони без поняття. Сидять всі й норкові шуби шиють.
- Я бачив величну Амазонку, але подих у мене перехоплює від спокійної величності Дніпра… Розкіш Версалю вразила мене, та мені більше до вподоби затишна краса Масандрівського палацу в Криму… Я бачив ще багато чого, але я люблю Україну. І вірю: ви теж любите!
- Треба вміти радіти успіхам інших, а заздрість і гординю в собі тиснути, бо вони до добра не приводять.
- Я дійсно багато побачив, чимало подорожував машиною, поїздом, літаком, був навіть на мисі Доброї Надії, на краю землі, де пінгвіни ходять! Цікаво, але чесно скажу, побувати в далеких краях добре, але в Україні –краще! У нас є стільки прекрасних місць!
- Український глядач – найкращий глядач у світі, і його вдячність і оплески є кращою нагородою для акторів і меценатів. Ми – громадяни однієї країни, і обов’язок кожного – зберегти її культурне багатство.
- Мрією мого життя було, щоб українська культура стала відома в усьому світі. Мрії повинні здійснюватися, і я щасливий, що маю можливість сприяти цьому.
- Я вчу молодих людей, як себе морально поводити в житті. Я не вчу їх грати, тому що цього навчити неможливо. Я вчу, як їм бути, працювати, зрештою, жити.
- Шекспір сказав: “Світ — театр і ми всі в ньому актори”. А Сковорода ще доповнив, сказав: “І кожен грає ту роль, на яку його поставили”. Я думаю, це правильно.
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...