У Республіці Польща наразі працевлаштовано понад мільйон іммігрантів, з яких майже 90% є громадянами України. Вони працюють у середньому сім місяців на рік, передають Патріоти України з посиланням на Простір.
Такі дані, зокрема, наводить Національний банк Польщі та Personnel Service.
Громадяни України працюють у Польщі у кожній п’ятій фірмі. Серед них 40% великих підприємств, 25% середніх та 15% малих.
Однак, експерти попереджають: польським фірмам дедалі важче залучати іноземних найманих працівників. «Прийнята польською державою модель, тобто робота без дозволу на працевлаштування протягом шести місяців, призвела до того, що майже дві третини працівників з України приїздять до Польщі багато разів. Вони розглядають працю тут у короткотерміновій перспективі, тобто хочуть заробити гроші і повернутися до своєї країни», – наголошує Кшиштоф Інґльот.
Водночас, підкреслює він, громадяни України своєю чергою теж не зацікавлені у довготерміновому працевлаштуванні.
Разом з тим, згідно з останніми даними, українські працівники у Польщі можуть розраховувати на добру заробітну плату. Щодруга фірма пропонує працівникам зі сходу ставку від 14,7 до 16 злотих брутто за годину. 15% роботодавців платить від 17 до 21 злотого брутто за годину. А щоп’ятий працедавець пропонує понад 21 злотий брутто за годину.
За словами експертів, польський ринок праці дуже цінує трудових іммігрантів з України, а тому понад 17% фірм готові платити українцям більше, ніж польським працівникам, аби затримати їх у Польщі. На їхній погляд, Польщі не вистачає однозначної міграційної політики.
Експерти теж погоджуються, що без працівників з України польська економіка у майбутньому не матиме таких можливостей розвитку, які вона мала за попередні чотири роки.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...