Аграрний комітет Верховної Ради розглянув всі поправки до законопроєкту про ринок землі

У січні документ буде винесений в зал парламенту для голосування.

Парламентський комітет із питань аграрної та земельної політики на засіданні 28 грудня розглянув всі правки до другого читання № 2178-10 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення". Про це повідомив радник прем'єр-міністра України з економічних питань Олексій Мушак, передають Патріоти України з посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Щойно аграрний комітет розглянув і схвалив остаточну версію до другого читання законопроєкту №2178-10 про запровадження ринку землі. Перешкод для голосування в сесійній залі вже не залишилося", - розповів він в суботу.

Комітет Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики на засіданні 28 грудня затвердив законопроєкт про обіг сільгоспземель до другого читання. Як розповів глава комітету Микола Сольський, основні положення реформи наступні:

- купувати землю зможуть тільки українці і компанії, засновані громадянами України, а тажке місцеві громади і держава;

- ліміт концентрації землі в одних руках - не більше 10 000 га;

- власниками землі також можуть стати банки, якщо отримають землю як заставу, потім вони будуть зобов'язані протягом двох років продати такі ділянки на аукціонах;

- ціна землі не може бути нижче нормативної грошової оцінки;

- іноземців до купівлі землі допустять тільки за підсумками референдуму, орієнтовної дати якого поки немає.

У січні, за словами Сольского, документ буде винесений в зал парламенту для голосування.

Як повідомлялося, законопроєкт №2178-10 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення" народні депутати ухвалили в першому читанні 13 листопада.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

"Пилип не до всіх прилип": У християн східного обряду починається Різдв'яний піст. Що треба знати про Пилипівку

понеділок, 28 листопад 2022, 9:09

Заговини до посту завжди починається на Пилипов день (27 листопада), звідси бере початок народна назва цієї церковної аскези. 28 листопада, для православних вірян починається Різдвяний піст, котрий встановлено на честь святкування Різдва Христового, на...

Покрова Пресвятої Богородиці: Народні повір'я і традиції свята

п’ятниця, 14 жовтень 2022, 6:28

Для всього православного світу 14 жовтня є особливою датою - саме в цей день відзначається велике свято Покрови Пресвятої Богородиці. Одне з найулюбленіших свят українців (церков названих на честь Покрови - найбільше на території України.-ред.) пов'яза...