"Валерій Чалий пояснив, що поставки зброї прописані у документах Конгресу. Якщо підняти їх, там зазначені засоби протиповітряної оборони і протикорабельні комплекси. Але конкретних типів озброєння там не називають.
В сфері протиповітряної оборони нам потрібні потужні зенітні ракетні комплекси - Patriot. Але це дуже дорога зброя. Для того, щоб ми її отримали, потрібне політичне рішення. Треба підписи починаючи від президента США і закінчуючи комітетами палати представників. Так само, як це було із Польщею та Румунією. Ще одна велика проблема – ми не є членами НАТО. Адже Patriot працюють у зв'язці з радіолокаційними системами. Але у нас стандарти ще радянські.
Деякі американські експерти припускають, що нам можуть продати чи передати переносні зенітні ракетні комплекси Stinger. ЗРК і ПЗРК у нас є і свої, вони достатньо модернізовані. Але у американців є своє уявлення про те, що нам необхідно.
Невідомо, що у Конгресі мають на увазі під протикорабельним комплексом берегового базування. Бо у американців єдиний протикорабельний комплекс – Harpoon. Але він встановлюється виключно на кораблях і літаках. Берегового варіанту не існує.
У Пентагона є окремий рядок – "На підтримку Збройних сил України". Ці гроші не виходять за територію США. Ця сума витрачається на тренування та деякі види озброєння. У 2014-2017 роках нам нічого не продавали навіть за гроші. Бо на кожну поставку зброї треба санкція Держдепу, а він її не давав. Зараз ситуація змінилася. Тепер американці вважають, що ця зброя не потрапить до рук росіян. Так ми отримали катери Island – це надлишкове майно, яке передається союзнику. ПТРК Javelin до нас потрапили за рахунок коштів, виділених Конгресом США. Але і це було політичним рішенням, бо ці ПТРК знаходяться не на "нулі", а на захищеному складі під американським контролем.
Начальник Генштабу надсилав лист до США ще минулого року, але що було там написано – ніхто не знає, це надсекретна інформація. У США дуже бюрократизована система, треба, щоб пройшло багато різних погоджень. Американці дуже практичні і зайвої копійки ніколи нікому не дають просто так. До прикладу, безкоштовні катери Island нам передають уже 2 роки і ми досі не отримали (мають прибути в Україну до кінця вересня, за словами командувача ВМС Ігоря Воронченка. – ред.). Фінансовий рік у США починається у листопаді. Тож нову допомогу ми отримаємо не раніше, ніж у липні наступного року."
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...
Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...