Схожу на римський Колізей будівлю було знайдено у 2700-літньому стародавньому місті Мастаура в Туреччині. Група дослідників виявила залишки амфітеатру середнього розміру діаметром близько 100 метрів, стіни якого мають висоту близько 14−15 метрів і ряди сидінь, передають Патріоти України з посиланням на іноземні ЗМІ.
Хоча було відмічено, що мисливці за скарбами завдали великої шкоди артефактам римського періоду віком близько 2700 років, важливі висновки все ж були отримані. Очікується, що після завершення розкопок місцевого Колізею стародавнє місто Мастаура стане унікальним музеєм. Повідомляється, що земляні роботи розпочнуться в кінці 2020 року.
«Люди жили тут близько 2500 років. Мастаура — важливе стародавнє поселення, відоме вже майже 200 років. Коли європейські мандрівники приїжджали в Анатолію в 18 столітті, вони також побували в Мастаурі і ділилися інформацією про неї. Коли ми вивчили записи цих мандрівників, нашу увагу привернули дані про те, що в Мастаурі був амфітеатр. Потім ми активізували наші дослідження амфітеатру і близько тижня тому виявили місцезнаходження», — розповів керівник розкопок Седат Аккурнас, член археологічного факультету Університету Айдин Аднан Мендерес.
Аккурназ сказав, що вони знайшли залишки будівлі, і, оскільки це приватна земля, вони проводять необхідні переговори з міністерством, щоб захистити це місце. За словами вченого, в регіоні є сім-вісім відомих прикладів. Але ці зразки не так добре збереглися, як цей.
Зараз турецькі вчені фотографують артефакти, роблять малюнки і вимірювання, щоб визначити, до яких цивілізацій, періодів і дат вони належать.
Директор провінції Айдин по культурі і туризму Умут Тунджер сказав, що будівля є однією з рідкісних арен в Анатолії. «У нашому регіоні є кілька театрів, які ми визначили раніше, але ці театри були в формі півмісяця. А тут у нас повна структура Колізею. В Анатолії більше немає такої структури», — додав Тунцер.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...