Андрій Мотовиловець народився 29 квiтня 1982 року у Києві. Закінчив економічний факультет Київського національного економічного університету ім. В. Гетьмана.
Був радником Міністра інфраструктури Володимира Омеляна на громадських засадах. Учасник проекту "Люди важливі".
У 2016 році приєднався до команди, яка створювала друге крило ProZorro — компанію, яка продає державне майно – ProZorro.Продажі. З 2018-го - перший заступник директора ДП "Prozorro.Продажі". Раніше – операційний директор там само.
У 2019 році був обраний народним депутатом ІХ скликання від партії "Слуга народу" під номером 93 у списку як безпартійний. Член однойменної фракції. Член Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики.
У березні 2020-го року виступив проти створення консультативної ради в Тристоронній контактній групі за участі представників ОРДЛО, незважаючи на позицію фракції "Слуга народу". Мотовиловець був одним з підписантів звернення до президента Володимира Зеленського про недопуститмість входження представників окупаційних органів влади Російської Федерації, які діють в ОРДЛО.
"Українське законодавство унеможливлює визнання в будь-якій формі будь-яких органів влади так званих ЛНР, ДНР, ОРДЛО і таке інше. Усі переговори щодо забезпечення прав та інтересів громадян України, а також щодо припинення збройної агресії повинні вестись винятково з Російською Федерацією та її представниками. Легітимність представників так званих ОРДЛО може бути визнана лише в тому разі, якщо вони призначені законними представниками України чи законними органами влади нашої держави", – йшлося у зверненні.
У Мотовиловця є троє дітей:сини Леонід, Артур та донька Марта. При цьому даних про дружину немає, але у декларації за 2019 рік у графі "інформація про членів сім'ї суб'єкта декларування вказано Анастасію Михайлівну Майкову – серед "осіб, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі", тож, ймовірно, йдеться про цивільний шлюб.
У 2019-му році у Мотовиловця була столична квартира площею 94,7 кв.м, набута ще 1997 року, проте він є лише співвласником частки в 20%. Інші такі самі частки належать Потаповим – Світлані Миколаївні, Денису Петровичу, Петру Володимировичу та Бескин Наталії Вікторовні. Також він задекларував годинник Omega, набутий ще 2015 року. Разом з Анастасією Майковою він володів ще однією квартирою в Києві площею 87 "квадратів".
У родини є авто "Міні Купер" 2011 року, але в декларації не вказано, кому воно належить.
Майкова володіє 80% акцій ТОВ "Восьминіг", яке надає послуги стратегічного консалтингу.
Іншого майна Мотовиловець не задекларував.
З доходів Мотовиловець при звільненні з "Прозорро" у 2019-му заявив зарплату у 1 119 995 грн та скромні відсотки невідомого походження у 893 грн. Що стосується грошових активів, то в 2019 у Мотовиловця було 112 000 доларів США та 950 000 гривень, все – готівкою. У щорічній декларації перелік грошових активів був помітно більший.
У липні 2020-го в ЗМІ потрапили так звані "плівки Халімона", на записах яких нардеп Павло Халімон нібито вимагає хабар у розмірі 40 млн грн за сприяння у веденні аграрного бізнесу на Чернігівщині. У записах також фігурує Мотовиловець.
Як свідчить розслідування програми "Схеми", до НАБУ з заявою щодо можливого вчинення злочину нардепом Халімоном 21 липня 2020 року звернувся експарламентар та аграрний бізнесмен Олег Дмитренко. Він повідомив, що записував на диктофон телефонні розмови та зустрічі з депутатом Халімоном та його довіреною особою – іншим підприємцем Сергієм Селютіним. Ці записи свідчать про те, що вони пропонували йому вирішення проблем з правоохоронцями та сприятливі умови для ведення аграрного бізнесу у Чернігівській області в обмін на 40 мільйонів гривень.
Зустрічі та телефонні дзвінки відбувались упродовж липня. За словами Дмитренка, одна із зустрічей відбулася 15 липня в Офісі президента, на ній були присутні Халімон та його однопартієць Андрій Мотовиловець. На записах чоловік з голосом, схожим на голос Халімона, говорив: "...щоб нам з вами не псувати стосунки, оскільки ми живемо з вами в одному регіоні, і наші діти ходять разом в школу і таке".
Пізніше і Халімон, і Мотовиловець підтвердили, що така зустріч була. За словами нардепів, тоді вони, навпаки, обговорювали доведення до банкрутства держпідприємства "Івківці" на Чернігівщині, з яким за контрактами веде бізнес ексдепутат Дмитренко.
Мотовиловець також "засвітився" в історії з "побиттям депутатки" від "Євросолідарності" Марії Іонової. У липні 2020 року під час розгляду законопроєкту "Про вищу освіту"стався конфлікт між депутатами з фракцій "Європейська солідарність" і "Слуга народу". Згодом у "ЄС" заявили, що народний депутат Андрій Мотовиловець підняв руку на депутата Марію Іонову.
Сам Мотовиловець це заперечив, зауваживши, що готовий переказати 100 тис. грн у благодійний фонд, якщо його провина буде доведена. Заступниця голови ВР Олена Кондратюк звернулася до Регламентного комітету з вимогою розглянути неетичну поведінку депутата Мотовиловця через застосування ним сили до депутатки Іонової.
Через тиждень після інциденту Мотовиловець з парламентської трибуни вибачився перед депутаткою, що "торкнувся її руки".
"Сталася прикра подія – під трибуною була штовханина, і я прошу вибачення у Марії Миколаївни Іонової за те, що торкнувся вашої руки. Прошу мені вибачити", - сказав Мотовиловець.
Співголова фракції партії "Європейська солідарність" Ірина Геращенко, заявила що і Іонова, і фракція приймають вибачення.
У листопаді 2020 року Мотовиловець під час інтерв'ю інтернет-виданню "Бабель" заявив, що навесні до Китаю за медикаментами літав другий літак "Мрія". Так він пояснив появу президента Зеленського 23 квітня 2020 року на летовищі Гостомель під час зустрічі літака з комерційним вантажем для відомої торгівельної мережі.
"У нас є два літаки "Мрія": один, який зараз постійно літає, другий, який завжди стояв. І замовлення "Епіцентру" дозволило підняти "Мрію" номер два й полетіти в Китай", – сказав Мотовиловець.
В "Антонові" заявили, що існує лише один екземпляр "Мрії", а другий колись починали будувати, але так і не закінчили. "На підприємстві збереглися агрегати для побудови другого екземпляра: фюзеляжу, консолі крила, хвостового оперення. У свій час активно обговорювалася можливість його добудови, але проєкт так і не був реалізований", — пояснили на підприємстві.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...