Антибіотики дають ускладнення під час лікування коронавірусу, - лікар

Ускладнення, що виникли після тривалого вживання антибіотиків, багатьох вкладають на операційний стіл.

Тривале лікування коронавірусу антибіотиками може призвести до важкого запалення кишківника. Пацієнти скаржаться на спазми в животі, у них виникають закрепи або важка діарея. Останнім часом у львівській Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги значно побільшало пацієнтів з такими віддаленими ускладненнями. Про це розповів завідувач Першого хірургічного відділення лікарні Гнат Герич, передають Патріоти України з посиланням на Zaxid.net.

Лікар зазначив, що частина пацієнтів одразу потрапляє на операційний стіл. Є й такі, яким допомогти практично неможливо. "У них діагностують псевдомембранозний або антибіотикоасоційований коліт – це важке запалення кишківника, яке виникає через тривале вживання антибіотиків. Флора кишківника сильно уражена, що призводить до посиленого розмноження патологічних бактерій. У таких пацієнтів спостерігаються важка діарея (15-20 випорожнень за день), зневоднення, виразки, кровотечі, а нерідко й перфорація (розрив) кишки", – каже лікар.

За його словами, найчастіше до лікарні потрапляють пацієнти, яким за 50 років. Вони лікували коронавірус вдома і вживали антибіотики. Одні призначали собі антибіотикотерапію за порадою знайомих, іншим антибіотики порадив вживати від першого дня появи симптомів сімейний лікар.

Деякі пацієнти, вживали три види антибіотиків, чим суттєво підірвали своє здоров’я. Коронавірус вони побороли, але ускладнення, що виникли після такого лікування, багатьох вкладають на операційний стіл.

Пацієнти скаржаться на спазми в животі, у них виникають закрепи або важка діарея, через що страждає кишківник. У ньому інколи утворюються виразки, нерідко глибокі, і кишкові кровотечі. У запущених випадках кишка може тріснути, її вміст потрапляє у черевну порожнину і виникає перитоніт (запалення черевної порожнини), септичний шок. Такі хворі відразу потрапляють до операційної. І, на жаль, врятувати вдається не всіх.

Щоб уникнути важких ускладнень після лікування коронавірусу, хірург радить не вживати антибіотиків на свій розсуд і з метою запобігання ускладнень. Бо антикіотики на коронавірус не діють. Їх призначають лише тоді, коли приєднується бактеріальна інфекція. І призначити антибіотики має лише лікар.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

14 вересня - Воздвиження Хреста Господнього: Що категорично не можна робити в цей святковий день

субота, 14 вересень 2024, 0:10

14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...

Різдво Пресвятої Богородиці: Ця сильна молитва, прочитана з чистою душею, допоможе здійснити найзаповітніші бажання

неділя, 8 вересень 2024, 5:00

Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...