Судді Святошинського районного суду Києва постановили віддати вилучені під час обшуків речі членам ОЗУ, які здійснювали нальоти на будинки підприємців у Київській області. Причому бандитам вирішили віддати навіть речі потерпілих, яких вони катували, передають Патріоти України з посиланням на Oбозреватель.
Катували, як у лихі 90-ті
30 листопада в селі Луб'янка Бородянського району стався розбійний напад на сім'ю підприємців. П'ятеро озброєних злочинців увірвалися в будинок, зв'язали подружжя (50 і 46 років) та їхню 18-річну дочку, а потім почали бити і вимагати гроші. Коли додому повернувся 20-річний син підприємців, то почали знущатися і з нього.
Хлопця затягнули в будинок, почали різати ножем пальці. Вимога залишалася незмінною: коштовності і 500 тисяч доларів. Однак у сім'ї таких грошей просто не було. Хіба що три тисячі доларів, за які хотіли купити бус для своєї підприємницької діяльності, і близько 10 тисяч гривень.
"Потім стали катувати главу сім'ї. Палили праскою стегна, живіт й інші частини тіла. Слава Богу, що у чоловіка сильне серце і він усе це переніс. Тому що були подібні випадки, коли люди не витримали тортур і вмирали", – зазначив співрозмовник у поліції Київської області.
Сім'ю підприємців у Бородянському районі члени банди до того ж облили горілкою – погрожували спалити, якщо ті чинитимуть спроби звільнитися. Залили й очі.
Бандити перевернули будинок догори дном і забрали, що змогли: гроші, різні документи, ювелірні прикраси. Потім сіли в два авто підприємців, проїхали приблизно п'ять кілометрів до лісосмуги, а там, очевидно, пересіли у свій транспорт і зникли.
Хто входив до банди
Співробітники поліції Київської області розшукали всіх учасників нальоту, а 17 грудня провели спецоперацію і затримали їх. За словами правоохоронців, ватажок банди раніше був судимий. Частина членів угруповання – "cпортики", які брали участь у різних "акціях", рейдерстві.
За словами поліцейських, ні в кого зі злочинців немає офіційних доходів, але у деяких непогані автомобілі. Троє бандитів жили в приватних будинках, двоє – у квартирах. В Ірпені та Києві.
"Встановили у своїх квартирах відеокамери. І явно не для того, щоб спостерігати за своїм життям, – просто в будь-який момент очікували приходу поліції", – розповіли правоохоронці.
Усі члени банди дотримувалися конспірації і серйозно готувалися до нальотів, вибирали жертв. Під час нападів надівали маски-балаклави, рукавички і спеціальний одяг.
Із собою "на справу" зазвичай брали праску і газовий пальник, щоб зламати спротив жертв і максимально швидко отримати результат, а саме – гроші і коштовності. Також у бандитів була холодна і вогнепальна зброя, запас боєприпасів і навіть вибухові пристрої.
"Виплив" другий розбій
Поліцейські задокументували діяльність членів злочинного угруповання і, за їхніми словами, повністю довели розбій у Бородянському районі. Але з'явився ще один слід.
"Під час обшуків у підозрюваних вилучили майно, яке могло вплинути на перебіг досудового розслідування. І тоді з'ясувалося, що є збіг зі ще одним розбоєм, який стався в Стоянці Києво-Святошинського району в серпні 2020 року", – додав співрозмовник.
Тоді у потерпілих забрали гроші і золоті вироби на суму 14 мільйонів гривень. Золото належало колишній власниці ювелірного бізнесу – один із магазинів розміщувався в київському торговому центрі.
Під час нападу бандитів підприємиця була за кордоном, а за будинком наглядала домробітниця. Саме цю жінку під час нальоту бандити зв'язали, кинули на підлогу і били, вимагаючи сказати, де лежать коштовності.
П'ятьох бандитів відправили за ґрати
Коли правоохоронці затримали всіх членів банди, то вилучили транспорт, на якому вони пересувалися, а також знайшли багато речей потерпілих.
П'ятьом членам ОЗУ оголосили про підозру за ч. 4 ст. 187 (Розбій), ст. 257 (Бандитизм) і ч. 3 ст. 289 (Незаконне заволодіння транспортним засобом) Кримінального кодексу України.
Шевченківський районний суд Києва розглянув усі докази та ухвалив рішення про те, щоб утримувати підозрюваних під вартою строком у 60 днів – без права внесення застави.
У справі з'явився новий поворот
І тут несподівано стався, як кажуть правоохоронці, "якийсь правовий казус, а породив його Святошинський суд". Двоє суддів, Скорик та Оздоба, винесли ухвали повернути всі речі, які були вилучені у бандитів, – до того ж навіть речі потерпілих, які вони вже впізнали.
"Судді Святошинського районного суду, знаючи про те, що речі вже впізнані та заарештовані Шевченківським судом, виносять ухвалу повернути все назад бандитам. Включно з транспортом, який було вилучено, бо його використовували під час злочинів, а також... майном потерпілих. Незрозуміло, який стосунок узагалі до цього має Святошинський суд – враховуючи, що всі санкції проходили в Шевченківському, арешт накладали в Шевченківському і бандити, відповідно, за підслідністю перебували в Шевченківському суді – весь супровід був за цим судом", – розповіли в поліції.
Причому, за словами правоохоронців, суд задовольнив клопотання адвокатів підозрюваних, не викликаючи ні прокурора, ні слідчого для того, щоб розглянути справу. Просто виніс ухвали, які спричиняють тепер багато запитань.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...