Багатотисячний штраф або в'язниця: У МВС розповіли про відповідальність за порушення карантину

МВС пропонує ввести адміністративну і кримінальну відповідальність за порушення правил карантину в Україні через коронавірус.

Заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко заявив, що штраф за порушення карантину, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм може складати від 17 тис. до 32 тис. гривень, передає пресслужба відомства, передають Патріоти України.

"Адміністративна відповідальність може бути встановлена за самовільне залишення місця обсервації (карантину) особою, яка може бути інфікована коронавірусною хворобою COVID-19", – сказав Геращенко.

Відповідні норми пропонується внести в ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Йдеться про штраф від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, щодо посадових осіб – від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян

Крім того, пропонується підвищити кримінальну відповідальність за порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням (в ст. 325 Кримінального кодексу).

Статтю пропонується викласти в такій редакції: "Порушення правил і норм, встановлених із метою запобігання епідемічним та іншим інфекційним захворюванням, а також масовим неінфекційним захворюванням (отруєнням) і боротьби з ними, якщо такі дії спричинили або завідомо могли спричинити поширення цих захворювань, карається штрафом від тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк до трьох років. Ті ж дії, якщо вони спричинили загибель людей або інші тяжкі наслідки, караються позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років".

Раніше про ці положення нового законопроєкту на брифінгу у Верховній Раді говорив голова парламентського комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги і медичного страхування Михайло Радуцький. "Мається на увазі, що людина, яка знає, що у неї коронавірус, яка отримала довідку зі встановленим діагнозом і перебуває на самоізоляції (...) або в інфекційній лікарні й раптом встала і пішла. Вона піддає людей небезпеці і тут може бути адміністративна відповідальність або кримінальна, якщо людину попереджено, що вона є носієм хвороби, – вона повинна знати, що може піддатися кримінальному переслідуванню", – заявив Радуцький.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...

Хіти тижня. День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети

субота, 16 вересень 2023, 6:41

17 вересня за новоюліанським календарем (до 1923 року - 30 вересня) українці святкують день ангела Віри, Любові, Надії і Софії. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в церкву, і попросити у ікони трьох великомучениць здоров'я...