"Баканов - проти": Чи збережуть у СБУ право займатися економікою (відео)

Законопроєкт 2179, у якому мовиться про протидію відмиванню доходів та фінансуванню тероризму, Рада ухвалила в першому читанні 1 листопада.

Давид Арахамія, голова фракції "Слуга народу" в Раді

Документ у тому вигляді, у якому є зараз, фактично дозволяє зберегти економічні функції СБУ. Арахамія не проти, а от у Баканова – протилежна позиція, передають Патріоти України з посиланням на 24 канал.

Мовиться про те, що Служба матиме змогу без погодження з РНБО й судами вносити підозрювані у фінансуванні тероризму компанії до стоп-листа, а це блокуватиме їхні активи та накладатиме інші обмеження.

Голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія відповів на запитання журналіста:

- Законопроєкт, якщо стане законом, дасть змогу СБУ зберегти економічні функції?

- Не буде цього. Я особисто очолюю підкомітет в профільному комітеті, який займається реформою СБУ. Позиція пана Баканова дуже жорстка: він хоче все, що зі словом "економіка" пов'язано, взагалі видалити з закону – щоб економікою СБУ не займалася. А займалася виключно контртероризмом, контррозвідкою, боротьбою з міжнародними синдикатами тощо.

- Зараз там мовиться, що СБУ без участі РНБО та суду зможе заносити організації в умовний стоп-лист за фінансування тероризму.

- Я думаю, така функція в СБУ повинна бути. Але не потрібно нею зловживати. Натомість потрібно посилити контроль з боку парламенту, можливо, контроль із боку Офісу Президента. Щоб вони не могли когось занести в якийсь лист і потім вимагати якісь гроші. У проміжку між першим та другим читанням, я думаю, будуть відповідні правки.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Ексглава НБУ розповів, які вимоги Уряду він і Нацбанк відмовилися виконувати

субота, 4 липень 2020, 12:48

Колишній високопосадовець переконаний, що НБУ намагалися "нав'язати" рішення, які в подальшому б негативно позначилися на економіці України. Небажання брати участь в діях, що мають політичне підґрунтя і є загрозами для економіки країни. Такі основні пр...

"Олігархи потужно повертаються", - дисидент про перший рік Зеленського

субота, 4 липень 2020, 12:36

Йосип Зісельс – колишній політв’язень, учасник дисидентського та правозахисного руху, громадський діяч, співпрезидент Асоціації єврейських організацій та общин, активний член ініціативної групи «Першого грудня». «Зеленський під тиском обставин намагаєт...