"Тільки-но Німеччина підтвердила завершення будівництва спільного з РФ газопроводу Північний потік-2, президент Польщі Анджей Дуда повідомив про початок будівництва газопроводу Baltic Pipe, який повинен зв'язати родовища на норвезькому шельфі в Північному морі з Польщею через Данію і через який Польща може стати одним з гарантів енергетичної безпеки України.
Причина такої заяви в тому, що Baltic Pipe – це не альтернатива північному потоку, це альтернатива російській гілці Ямал-Європа, яка йшла через Польщу і від використання якої Польща раніше відмовилася. Тобто польська сторона заявила, що не збирається продовжувати той контракт, який був у неї з Газпромом щодо постачання газу для Польщі.
Іншими словами, Baltic Pipe, так само, як і побудова терміналу з прийому скрапленого природного газу з США у Свиноуйсьце і збільшення обсягів видобутку власного газу і побудова різних інтерконекторів на континентальній території з сусідніми країнами, зменшення газомісткості економіки – це кроки, які були вжиті декількома урядами Польщі незалежно від їх політичного забарвлення для того, щоб підвищити власну енергетичну безпеку.
Адже Польща повністю виконала свій план, аби встати в позу перед Газпромом і відмовитися від його послуг, тоді як Україна підписала не дуже вигідну угоду щодо продовження транзиту, оскільки наразі в Україні фізичних можливостей з інших джерел, окрім як отримання газу з транзитної труби, недостатньо – вони на рівні 7,5 мільярдів кубометрів на рік, тоді як потреби України в імпорті становлять близько 10-11 мільярдів. Тобто нам немає де взяти цих 3-4 мільярдів кубометрів, окрім як з транзитної труби, і цю нестачу ніхто досі не покрив і не збирається, тому що Нафтогаз вважає такі проекти збитковими.
Але, на жаль, зараз можливості Польщі з постачання газу на територію України обмежені – з польського напряму може постачатися близько 2 мільярдів кубометрів газу, тоді як в Україні ці можливості - близько 6,5 мільярдів. Та поки Нафтогаз не вважає побудову додаткового інтерконнектора Україна-Польща прибутковим, ми не зможемо скористатися пропозицією Польщі.
І оскільки держава на це ніяк не реагує і надалі не вважатиме доцільними збільшення обсягів постачання газу, в тому числі – з польського напряму, то усі плани із забезпечення власної енергетично безпеки України залишатимуться лише на папері."
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...