"МВФ став висувати Україні не тільки економічні та фінансові вимоги, але й політичні. Вимога Фонду не вносити зміни в законодавство про НАБУ і не міняти його керівника - з розряду політичних. Це пояснюється тим, що антикорупційні органи, які повинні були почати масштабну війну проти корупції, хабарництва і схем в Україні, створювалися саме на умовах наших західних партнерів. Україна створила ці органи, але ефективність їх роботи поки що залишає бажати кращого. Було кілька гучних арештів, але вони так нічим і не закінчилися - всіх відпустили під заставу або без неї, а до судових рішень з покараннями жодна справа не дійшла. Ймовірно, у МВФ тут чисто процедурний підхід: не чіпати новостворені антикорупційні органи ", - вважає аналітик.
За словами експерта, Україна пішла на поступки Фонду - законопроект, що припускає звільнення Ситника, ще не включено до порядку денного українського парламенту. "Законопроект, який покликаний змінити правила звільнення і призначення керівництва НАБУ, до порядку денного парламенту поки не включений. Це означає, що фактично українська влада прислухалася до політичних вимог МВФ", - запевняє економіст.
Більш того, як вважає Новак, задекларовані президентською канцелярією плани, реалізація яких передбачає розрив відносин з Фондом, не мають права на життя і не допоможуть запобігти економічному колапсу. "Те, що ОПУ попросив Кабмін розробити план виживання України без кредитів МВФ, ще нічого не означає. Влада може готуватися до будь-яких сценаріїв, але без нової програми з МВФ Україні доведеться оголосити дефолт держбюджету і свою нездатність обслуговувати боргові зобов'язання", - упевнений Новак.
Наостанок економіст резюмував, що розрив з МВФ вплине і на фінансові відносини з іншими фінансовими донорами. Під питанням буде також і отримання Україною 2 мільярдів євро, які готовий виділити Євросоюз. "Пряма залежність: буде програма з МВФ - буде співпраця з іншими партнерами, не буде програми з МВФ - з Україною практично ніхто працювати не буде. Причому під загрозою може опинитися навіть військова допомога - і фінансова, і матеріально-технічна, і консультативна", - наголосив Новак.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...