Без України не обійшлось: Туреччина представила свій перший двигун для власного гелікоптера (фото, відео)

Київ допомагає Анкарі набути нові компетенції. На черзі - двигуни для літаків, безпілотників та ракет.

Турецький виробник двигунів Tusas Engine Industries представив для випробуваннь перший у країні вертолітний двигун TS1400. TEI запустила програму зі створення цього двигуна у березні 2017 року. Двигун TS1400 був доставлений для випробувань у новий Центр випробувань та проєктування двигунів Туреччини, передають Патріоти України з посиланням на Defense Express.

Турбовальний двигун TS1400 буде "серцем" Gokbey, двомоторного багатофункціонального легкого гелікоптера, який побудований дочірньою компанією TEI Turkish Aerospace Industries. TAI розпочала програму розробки 6-тонного багатофункціонального вертольота Gokbey у 2013 році.

Можна стверджувати, що Україна має значне відношення до швидкого прогресу Туреччини у цій царині.

У жовтні цього року за підсумками зустрічі між Президентом України Володимиром Зеленським та президентом Турецької Республіки Реджепом Ердоганом був підписаний "Меморандум про наміри в сфері оборонної промисловості".

Він передбачав розвиток співпраці за низкою проєктів, включно з двигунобудуванням (нещодавні наслідки цього Меморандуму - низка угод, які 14 лютого 2020 р. були підписані у Міноборони України).

Турецький гелікоптер T625 Gökbey, де двигун TS1400 має замінить CTS8000
Тоді у експерти у Анкраі наголошували, що "Туреччина вже співпрацює з Україною над створенням двигунів до безпілотних платформ і особливо над двигуном TS-1400, яким мають комплектуватись вітчизняні багатоцільові гелікоптери (військові та цивільні) T625 Gökbey і який має стати платформою для подібних двигунів."

Тим часом Gokbey буде працювати на двигунах CTS8000 від компанії LHTEC. Це спільне підприємство британської компанії Rolls-Royce та американської фірми Honeywell. З часом TS1400 замінить CTS8000. TS1400 має максимальну вихідну потужність 1400 кінських сил валу та обертальну потужність вала 23000 об / хв.

Двигун TS1400 був доставлений TAI для випробувань 5 грудня у Центр випробувань та проектування двигунів Туреччини.

Виступаючи на церемонії, присвяченій показу цієї нової розробки і відкриттю Центра випробуваннь та проєктування двигунів, президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган заявив, що ця нова установа також буде використовуватися для тестування нових майбутніх вічизняних двигунів, включаючи запланований двигун для TF-X, першого для Туреччини власного винищувача.

Анкара пришвидшує роботи над власним винищувачем після того, як її виключили з програми F-35 через те, що Туреччина придбала системи ППО С-400 в Росії.
Ісмаїл Демір, керівник агенції оборонної промисловості Туреччини, заявив, що інші внутрішні зусилля у країні щодо двигунів скеровані на створення власних двигунів для безпілотників, легкої бронетехніки, основних бойових танків та ракет нового покоління.

Слід нагадати, що задля розвитку та зміцнення національних компетенцій у галузі двигунобудування Туреччина співпрацює з різними партнерами. При цьому контакти з американськими та європейськими постачальниками від певного часу для Туреччини пов'язані з ризиками обмежень.

Як приклад, Туреччина планувала оснастити свій перший новий танк Altay німецьким двигуном MTU та трансмісією RENK. Проте переговори з німецькими виробниками, що велись впродовж декількох років, зазнали краху через федеральне ембарго на постачання зброї та компонентів військового призначення до Туреччини.

ОБT Altay
Німеччина - одна з низки європейських держав, уряд яких обмежив експорт до Туреччини через її участь у громадянській війні в Сирії. Зараз, як повідомило американське видання Defense News, турецька компанія BMC, відповідальна за виготовлення танку Altay, веде переговори з південнокорейською Hyundai Rotem.

Разом з тим, по данним Defense Express відомо, що Туреччна неодноразово висувала пропозиції до України представити рішення щодо можливості використання на танку Altay моторно-трасмісійного відділення з застосуванням дизеля потужністю у 1500 к.с.

українська сторона декілька разів демонструвала на міжнародних виставках озброєнь (у Нижньому Тагілі у 2011 році, на IDEX 2013 у ОАЕ, а також на SOFEX 2016 у Йорданії) танковий багатопаливний двигун 6ТД-3, потужність якого становить 1500 к.с.
Для відомого безпілотника Bayraktar TB2 його розробник та виробник турецька компанія Baykar планує замінить австрійські двигуни на Bayraktar TB2 на турецькі.

Як відомо, з початком конфлікту в Нагірному Карабасі, де військові Азербайджану надуспішно використовували розвідувально-ударні безпілотні комплекси Bayraktar TB2, деякі країни призупинили постачання комплектуючих для цих безпілотників.

Безпілотні комплекси Bayraktar TB2 закуплені і додатково закуповуються для ЗС України
Зокрема, канадська філія американського гігантського оборонного гіганта L3Harris – WESCAM призупинила постачання електронно-оптичних станцій наведення, а згодом про подібні дії відносно двигунів Rotax 912 повідомили в австрійський компанії BRP-Rotax GmbH & Co KG (належить канадський Bombardier Recreational Products).

Замість Rotax 912 у Туреччині планують застосувати на Bayraktar TB2 власний аналог. "Новий двигун, зроблений TUSAS Engine Industries має найвищі показники ефективності у своєму класі в усьому світі", - написало видання Global Defense Corp, цитуючи технічного директора компанії Baykar Сельчука Байрактара.

Турецький двигун TEI - PD170 потужністю 170 к.с. яким планують оснащувати безпілотники Bayraktar TB2
Задля створення більш потужних БпЛА, таких, як Akinci, Туреччина розвиває співпрацю з Україною. Так, у лютому 2020 році ДП "Івченко-Прогрес" передало турецькій компанії Baykar Makina два авіаційні двигуни АІ-450Т на загальну суму 0,64 млн дол. 6 таких двигунів були експортовані до Туреччини у 2019 році, та 4 – у 2018 році. Тобто фактично, турецьке підприємство Baykar Makina має в своєму арсеналі двигунів на щонайменше 6 БПЛА Akinci.
БпАК Akıncı буде здатний перебувати в повітрі до 24 годин, матиме максимальну висоту польоту 12 км та радіус дії 250 км. Максимальна швидкість польоту беспілотника становитиме 463 км/год. Вага корисного навантаження складатиме 1350 кг (450 внутрішнього та 900 – навісного навантаження). Дані можливості забезпечуються двома українськими двигунами АІ-450Т від ДП "Івченко-Прогрес".
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

14 вересня - Воздвиження Хреста Господнього: Що категорично не можна робити в цей святковий день

субота, 14 вересень 2024, 0:10

14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...

Різдво Пресвятої Богородиці: Ця сильна молитва, прочитана з чистою душею, допоможе здійснити найзаповітніші бажання

неділя, 8 вересень 2024, 5:00

Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...