В Україні випробуваний курсуючий боєприпас "Тихий грім".
4 березня відбувся черговий етап випробувань курсуючого боєприпасу "Тихий грім", під час якого відпрацювали другий запуск за допомогою мультикоптера, передають Патріоти України з посиланням на АрміяInform.
В ході цього етапу випробувань відбувся підйом в повітря, відділення на певній висоті боєприпасу від мультикоптера, початок польоту по заданому маршруту, автосупровід мети, імітація пікірування на ціль, повернення на стартовий майданчик і посадка за допомогою парашута.
"Грім" (експортна назва Silent Thunder) - це новий український ударний безпілотний авіаційний комплекс, призначений для ураження цілі шляхом самознищення. Він також може бути класифікований як "літак-снаряд", "курсуючий боєприпас" (loitering munition), або "дрон-камікадзе". Розробкою "Грома" займається НПП "Атлон Авіа", яке розробило і з 2014 р. поставляє для Збройних сил України розвідувальний безпілотник "Фурія".
Тактико-технічне завдання на створення курсуючого боєприпасу з'явилося в зв'язку з необхідністю мати на озброєнні ЗСУ засіб дорозвідки і ураження цілей на великій глибині в закритих позиціях з мінімальним збитком для мирного населення і навколишніх об'єктів цивільної інфраструктури.
Боєприпас знаходиться в двох головних фазах польоту: горизонтальний політ при наближенні до району мети і пікірування після наведення на ціль. Враження мети відбувається майже вертикально зверху. Для підвищення керованості в фазі пікірування апарат виконаний за схемою біплана з двома наборами X-образних площин, які встановлені на фюзеляжі.
Комплекс розробляється з мінімальною прив'язкою до систем навігації GPS/GLONASS, які можуть глушиться в зоні бойових дій засобами радіоелектронної боротьби. Він укладається в три тактичних рюкзака вагою до 15 кг, що дає можливість розрахунку переміщатися на необхідні позиції. При цьому час розгортання комплексу становить не більше 15-20 хвилин.
Політ "Грома" відбувається в беззвучному режимі, що ускладнює виявлення його з боку ворога. Він має унікальний спосіб запуску за допомогою допоміжного мультикоптера, який після підняття курсуючого боєприпасу на висоту і від'єднання продовжує політ і виконує роль ретранслятора сигналу.
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...
Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...