Беззвучний месник: Скоро окупантів допоможе бити унікальний дрон-камікадзе (відео)

В Україні випробуваний курсуючий боєприпас "Тихий грім".

4 березня відбувся черговий етап випробувань курсуючого боєприпасу "Тихий грім", під час якого відпрацювали другий запуск за допомогою мультикоптера, передають Патріоти України з посиланням на АрміяInform.
В ході цього етапу випробувань відбувся підйом в повітря, відділення на певній висоті боєприпасу від мультикоптера, початок польоту по заданому маршруту, автосупровід мети, імітація пікірування на ціль, повернення на стартовий майданчик і посадка за допомогою парашута.
"Грім" (експортна назва Silent Thunder) - це новий український ударний безпілотний авіаційний комплекс, призначений для ураження цілі шляхом самознищення. Він також може бути класифікований як "літак-снаряд", "курсуючий боєприпас" (loitering munition), або "дрон-камікадзе". Розробкою "Грома" займається НПП "Атлон Авіа", яке розробило і з 2014 р. поставляє для Збройних сил України розвідувальний безпілотник "Фурія".
Тактико-технічне завдання на створення курсуючого боєприпасу з'явилося в зв'язку з необхідністю мати на озброєнні ЗСУ засіб дорозвідки і ураження цілей на великій глибині в закритих позиціях з мінімальним збитком для мирного населення і навколишніх об'єктів цивільної інфраструктури.
Боєприпас знаходиться в двох головних фазах польоту: горизонтальний політ при наближенні до району мети і пікірування після наведення на ціль. Враження мети відбувається майже вертикально зверху. Для підвищення керованості в фазі пікірування апарат виконаний за схемою біплана з двома наборами X-образних площин, які встановлені на фюзеляжі.
Комплекс розробляється з мінімальною прив'язкою до систем навігації GPS/GLONASS, які можуть глушиться в зоні бойових дій засобами радіоелектронної боротьби. Він укладається в три тактичних рюкзака вагою до 15 кг, що дає можливість розрахунку переміщатися на необхідні позиції. При цьому час розгортання комплексу становить не більше 15-20 хвилин.
Політ "Грома" відбувається в беззвучному режимі, що ускладнює виявлення його з боку ворога. Він має унікальний спосіб запуску за допомогою допоміжного мультикоптера, який після підняття курсуючого боєприпасу на висоту і від'єднання продовжує політ і виконує роль ретранслятора сигналу.
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. "Потому что нельзя быть красивой такой": На сервісі знайомств заблокували акаунт моделі через "занадто привабливі" фото

понеділок, 7 березень 2022, 23:55

Додаток Tinder знову опинився в центрі скандалу через свою занадто жорстку політику щодо розміщуваних знімків.

З архіву ПУ. Як "зливали" Донецьк: "Центральна влада, яка довірила в 2014-му Донбас Ахметову і Таруті, не знала пару секретів", - журналістка

п’ятниця, 25 лютий 2022, 23:30

Сподівання на те, що, захищаючи свої активи, олігархи захистять і місто, не виправдали себе... Помилка центральної влади, яка в 2014-му довірила регіон Ахметову і Таруті, полягала в тому, що сподівалися - захищатимуть свої активи і разом з ними Донецьк...