Неконтрольоване використання антибіотиків в медицині та сільському господарстві призвело до сплеску пандемій в світі. Про це у своєму блозі пише кандидатка біологічних наук, наукова блогерка Ілона Свєженцева, передають Патріоти України.
Вона пояснила, що це призвело до появи антибіотикорезистентних мікроорганізмів. "Справа в тому, що бактерії надзвичайно швидко розмножуються шляхом ділення клітин надвоє. Під час таких роздвоєнь в їхніх клітинах ДНК відбуваються випадкові мутації. Антибіотик вбиває більшість мікроорганізмів в популяції, а іноді мутації дозволяють невеликій кількості клітин втрачати чутливість до препарату і виживати. Ба більше, різні види бактерій накопичують гени стійкості до різних антибіотиків, стаючи суперінфекціями", – пояснила вона.
Біологиня зазначила, що вчені намагаються відстежувати стійкість до антибіотиків серед хвороботворних бактерій і розробляти нові антибактеріальні препарати, але цього замало.
Свєженцева пропонує жорстко дотримуватися кількох правил використання антибактеріальних засобів:
"Тільки свідоме ставлення до застосування антимікробних препаратів попередить появу епідемій суперстійким до сучасних методів лікування інфекцій", – підсумувала біологиня.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...