Національний банк ініціював зміни до законодавства для того, щоб ввести визначення "цифрових грошей" і дати можливість НБУ їх випускати (йдеться про електронні гривні). Регулятор розробляє варіанти, як можна буде використовувати нову валюту в Україні. Про це на своїй сторінці у Facebook заявив глава відомства Кирило Шевченко, передають Патріоти України.
"Національний банк України активно досліджує тематику CDBC (цифрових валют центральних банків, – ред.) ще з 2016 року, вже ініціював внесення таких змін до законодавства. Визначення "цифрових грошей Національного банку України" та право НБУ на їх випуск внесено до законопроєкту 4364 про платіжні послуги", – повідомив Шевченко.
Команда українського регулятора виділила для себе декілька варіантів можливого використання е-гривні, але пошук відповіді триває. "Ми сконцентровані на аналізі можливих юз-кейсів, з огляду на потреби учасників ринку, споживачів і провідний світовий досвід. Водночас ми звертаємо увагу на можливий вплив електронної гривні на макроекономічну і фінансову стабільність, забезпечення яких є мандатом Національного банку", – додав Шевченко.
Важливо відзначити, що введення електронної гривні передбачає створення платіжної інфраструктури для її обігу на ринку. Обсяги інвестицій і робіт залежать, зокрема, від того, які завдання буде вирішувати е-гривня. Національний банк підтримує випуск цифрових грошей.
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...
Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...