"БКМ "Дана" - шустрий броньовик від "Арей", - військовий експерт

Парк розвідувальних дозорних машин типу БРДМ-2 у складі ЗСУ досить великий. Однак військові визнають, что машина вже морально і фізично застаріла, тому вже деякий час ведуться дискусію щодо варіанта модернізації, який був би профінансований з держбюджету.

Про це у своєму блозі пише військовий експерт Михайло Жирохов, передають Патріоти України.

"Зрозуміло, що дуже великі кошти і тому велика кількість як державних підприємств, так і приватних компаній розробила свої варіанти і кожна намагається зацікавити військових.

На цьому фоні з’явились досить пристойні варіанти модернізації. Як, наприклад, Бойова Колісна Машина (БКМ) «Дана» від Інженерної Групи (ІГ) «Арей».

Фактично інженерами на базі БРДМ-2 була розроблена зовсім нова машина модульної конструкції. Як і інші варіанти був замінений старий радянський двигун на новий від General Motors потужністю в 215 к.с. Крім того, замість механічної трансмісії були встановлені гідростатичні приводи. За рахунок цього бронемашина «Дана» має високі динамічні характеристики, підвищену прохідність і плавність ходу, що особливо важливо для установки бойових модулів.

Цікаво, що фактично це єдина в Україні модифікація БРДМ-2, де збережено можливість долати водні перешкоди. Для цього на БКМ «Дана» встановлено два водомети оригінальної конструкції.

Особлива увага приділена захищеності машини – броне корпус підсилений за рахунок встановлення додаткових елементів модульного захисту загальною вагою до 800 кг, встановлений також новий протимінний захист. Все це забезпечую захист екіпажу від поразки бронебійними кулями типу Б-32 калібру 12,7мм на відстані не менше 33 метрів.

Орієнтовна вартість модернізації БРДМ-2 має складати за оцінками фахівців близько $114 тисяч.

Вперше машина була представлена на виставці «Зброя і Безпека 2016» під назвою «Гекон», у 2017 році була обрана нова назва БКМ «Дана». Розробники планували також у листопаді 2016 року провести оціночні випробування за участю представників Міністерства Оборони України з метою можливого прийняття на озброєння.

Однак після захоплення невідомими виробничих потужностей ІГ «Арей» в центрі Києва ці випробування не відбулись. Нині судьба єдиного БКМ “Гекон” невідома.

Тактико-технічні характеристики БКМ “Гекон”

Загальна вага:
– стандартна комплектація 8000 кг;
– при встановлені додаткового бронювання 9000 кг;
Запас ходу 650 км;
Максимальна швидкість пересування:
– по дорогах загального призначення 110 км/год;
– на воді 10-12 км/год."

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

А тим часом у Китаї: В Ухані влаштували свято на честь закінчення карантину (фото, відео)

п’ятниця, 10 квітень 2020, 23:00

Карантинні заходи в місті, де зафіксували більшість випадків зараження коронавірусом і летальних випадків в Китаї (82 000 і 3300), послаблювали поступово - протягом декількох тижнів.

На озброєння Збройних Сил України офіційно прийнята «Фурія»

п’ятниця, 10 квітень 2020, 22:47

За інформацією, оприлюдненою на відкритій енциклопедії Вікіпедія, назву придумали самі бійці, які використовують апарат майже з самого початку бойових дій на Донбасі. Першим батальйоном, який використовував «Фурію», був «Донбас». Наказом Міністерства о...