Борщ як імпорт: Україна завезла вражаючу кількість овочів з-за кордону

​Україна за рік збільшила імпорт овочів борщового набору у 5 разів. Тільки за 10 місяців сезону 2018-2019 року завезла рекордні 112 тис. т продукції.

"Сезон можна вважати аномальним. Україна ніколи не завозила так багато продукції, якою цілком можемо самостійно себе забезпечувати протягом всього року. Але збіг обставин, у вигляді скорочення виробничих площ, низької врожайності у нас та в сусідніх країнах, змусив імпортувати продукцію ще восени", - пояснює експерт плодоовочевого ринку Тетяна Гетьман, передають Патріоти України з посиланням на Інфо Шувар.

За її словами, цьогоріч Україна збільшила закупівлю овочів з країн Центральної Азії. Раніше останні не були в переліку головних постачальників.

"Стримувати зростання ціни за рахунок імпорту не завжди вдавалося - імпортна продукція була досить дорогою через великі витрати на логістику. Якби ситуація із виробництвом в країнах ЄС не була такою критичною, ціни у нас могли б бути помітно нижчими. Водночас у кінці квітня з полиць українських супермаркетів та з майданчиків гуртових ринків майже зникла минулорічна білоголова капуста. Її запаси закінчилися як у нас, так і в сусідніх країнах", - каже Тетяна Гетьман.

Найбільше Україна імпортувала цибулі. Ввезли переважно з Узбекистану. Тільки у квітні закупили понад 15, 5 тис. т. У лютому було ще більше - 26,4 тис. т.

Картоплі у квітні імпортували 8,4 тис. т. Більша частина продукції - рання. Її завозили з Єгипту та Азербайджану. Порівнянно з березнем імпорт картоплі зріс майже у 3 рази.

На стільки ж збільшився імпорт капусти. У квітні завезли понад 7 тис. т переважно з Македонії та Узбекистану.

Буряку та моркви у квітні завезли 2,3 тис. т - це втричі більше, ніж було у травні торік. Продукцію завозили з Білорусі. Ранній буряк в невеликій кількості імпортували з Узбекистану.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Один з найважливіших для християн днів року. Благовіщення Пресвятої Богородиці: Історія і заборони свята

понеділок, 25 березень 2024, 6:15

25 березня за новим стилем (7 квітня - за старим) - Благовіщення Пресвятої Богородиці, яке належить до числа дванадесятих свят, тобто, найбільш значущих у житті Ісуса Христа і Богородиці. За Біблією, саме в цей день Архангел Гавриїл повідомив Діві Марі...

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...