Брехливі скрепи: Три тисячі кримських юнаків забирають служити в армію РФ

Обіцянка Кремля не вивозити з Криму юнаків призовного віку благополучно забута. А відмовники з політичних мотивів ризикують отримати додатковий тюремний термін.

З кожним роком Росія забирає в свою армію все більше молодих кримчан. Про це розповіла голова Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник, передають Патріоти України з посиланням на Радіо Свобода.
Як зазначила правозахисниця, Росія вже третій рік поспіль відправляє кримських юнаків служити у віддалені військові округи на території РФ. «Спочатку Російська Федерація заявила про те, що люди, "призвані" в Криму, будуть залишатися для проходження служби тільки в Криму. Однак після 2017 року ця практика змінилася. Обіцянка, яка давалася кримчанам в 2014 році, порушена. І зараз кримчани, частина з них, служать також в РФ», - розповіла Скрипник.
Число юнаків, що відправляються в російську армію, зростає з кожним роком. «За період окупації вже більше 22 тисяч кримчан були призвані на строкову службу. Зараз Російська Федерація планує призвати тільки за весняний призов понад 3 тисячі осіб, і, відповідно, буде ще осіння кампанія», - пояснила правозахисниця.
Скрипник звертає увагу, що юнаки призовного віку з Криму не можуть відмовитися служити в окупаційній армії з політичних мотивів. Якщо вони пошлються на «окупований» статус Криму, то отримають тюремний термін. «Люди, навіть якщо вони мають проукраїнську позицію і вважають Крим окупованою територією, вголос бояться це говорити. Тому що тоді буде ще одна кримінальна стаття. Якщо людина буде говорити "Крим - Україна", це кримінальне переслідування і позбавлення волі строком до п'яти років. Тому часто люди називають інші причини. Це можуть бути релігійні переконання, причини сімейного характеру (маленькі діти і літні батьки, за якими потрібен догляд)», - пояснює глава Кримської правозахисної групи.
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Відомий російський диригент відмовився від ордена, врученого йому Лукашенком

середа, 12 серпень 2020, 21:46

За словами Співакова, йому соромно носити орден, так як зазначена винагорода пов’язана з правлінням Лукашенка. Російський диригент, скрипаль і народний артист СРСР Володимир Співаков відмовився від ордена Франциска Скоріни, яким у 2014 році нагородив й...

Перші електромобілі Lexus незабаром надійдуть у продаж: Оприлюднено головні характеристики

середа, 12 серпень 2020, 21:24

Перші клієнти зможуть отримати свій Lexus UX 300e у березні 2021 року. Японська марка Lexus розкрила подробиці європейської версії електрокара UX 300e, передають Патріоти України з посиланням на іноземні ЗМІ. Презентація авто відбулася в листопаді торі...