Будьте обережні! Грабіжники масово наділи медичні маски

Грабіжники відбирають гроші та цінні речі.

У Києві за тиждень з 23 до 29 жовтня за офіційною статистикою поліції відбулося 23 грабежі та один розбій. До того ж дедалі частіше злочинці під час нападів використовують медичні маски, а це серйозно ускладнює роботу правоохоронців, передають Патріоти України з посиланням на Oбозреватель.

Грабіжники роблять "запас"

Під час весняного карантину через пандемію коронавірусу рівень вуличної злочинності у Києві серйозно знизився. Тоді не працював громадський транспорт, торгові центри та кафе, а більшість киян сиділи по домівках. "Однак після скасування обмежувальних заходів ситуація з грабежами кардинально змінилася. Але, на жаль, на користь злочинців", – розповіло джерело у правоохоронних органах.

До того ж, на його думку, зараз є ризик зростання крадіжок і грабежів на вулицях столиці на тлі збільшення кількості хворих на COVID-19 і, відповідно, можливого посилення карантину найближчим часом. "Це не парадокс. Дивіться, локдаун можуть ввести за 15 тисяч хворих за добу, а 30 жовтня добовий приріст інфікованих склав рекордні понад 8 тис. осіб (по всій Україні). У Києві вже обмежено години роботи кафе й ресторанів, але на вулицях багато людей. І більшість нападів трапляється, коли люди йдуть на роботу/з роботи або ж просто в магазин. Таке враження, що грабіжники запасаються – на випадок можливого локдауну і, як наслідок, зменшення їхніх кримінальних доходів", – розповів правоохоронець.

Також, за його словами, в столиці продовжують орудувати гастролери з бідніших міст і регіонів.

Водночас зараз грабіжники сповна використовують ситуацію з COVID-19 у своїх цілях. "Якщо раніше частіше нападали в темний час доби, то тепер і вранці, і вдень. Маскою на обличчі – медичною або саморобною зі спандекса – зараз на вулиці нікого не здивуєш. А якщо обличчя злочинця приховано, то потерпілому складніше описати його прикмети і, звичайно ж, якщо впіймають – впізнати. Та й знайти важче", – пояснив співрозмовник.

Частіше стали нападати на чоловіків

За останній тиждень у столиці відбулася низка нападів на чоловіків. У Дніпровському районі столиці 29 жовтня трапилось два таких грабежі. Вранці на вулиці Андрія Малишка злочинець відібрав у 25-річного киянина дві тисячі гривень. А ввечері на вул. Курнатовського грабіжник вихопив сумку в 56-літнього чоловіка.

Днем раніше в тому ж районі, але на бульварі Перова, невідомий відібрав у 39-річного чоловіка гроші та мобільний телефон. Це сталося вранці.

В Оболонському районі 27 жовтня злочинець напав на 53-річного киянина і буквально "залив" його з газового балона. Це сталося о 16 годині на вул. Зої Гайдай. Здобиччю грабіжника стало понад 50 тисяч гривень.

А ось 25 жовтня в Солом'янському районі озброєний злочинець у масці напав на 47-річну жінку. Як розповіли джерела, він приставив пістолет до голови жертви, наказав роздягнутися, а потім відібрав гроші та золоті прикраси. Цинічний розбійний напад стався на вул. Солом'янській близько 7 ранку.

Декілька порад:

  • Не треба світити мобільними телефонами, не тримайте їх у руці під час пересування вулицею.
  • Не розмовляйте по телефону, коли заходите до під'їзду, і не заходьте з незнайомою людиною в ліфт.
  • Бажано носити сумки на довгому ремені/ручці, навскоси через плече – щоб ускладнити злочинцеві ривок із руки.
  • Документи і гроші краще тримати, наприклад, у нагрудній кишені. У холодну пору року це простіше, ніж влітку.
  • За можливості не ходіть поодинці – хоча би в пізній час.
  • Майте із собою газовий балончик. Але якщо розумієте, що можете розгубитися під час нападу, не геройствуйте – особливо якщо на вас наставили зброю. Віддайте сумку або гроші – здоров'я і життя дорожче.
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Провідна неділя 2025 року: Прикмети та традиції, що треба знати про радоницю

неділя, 27 квітень 2025, 0:10

Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...

Світла середа 2025: Традиції і заборони третього дня після Великодня

середа, 23 квітень 2025, 7:40

Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...