Будьте обережні! Шахраї "блокують" телефони українців і вимагають викуп

Шахраї придумали ще один спосіб виманити гроші зі своїх жертв...

В Україні серед шахраїв набирає обертів ще одна схема обману, пов'язана з iPhone. Зловмисники, користуючись довірливістю українців, які через інтернет продають свої гаджети, примудряються заблокувати їхні пристрої і вимагають викуп, передають Патріоти України з посиланням на Oбозреватель.

Попросили ввести чужі дані

Про такий випадок у Facebook повідомила користувачка Інна Чижевська. Дівчина продавала iPhone X через відомий сайт безкоштовних оголошень. На неї вийшла "покупчиня", поцікавилася ціною. А потім розповіла історію, що колись мала такий гаджет, тільки 7-ї моделі. Але реєструвала його в Польщі та потім розбила.

Мовляв, ось біда, тепер її обліковий запис від того телефону підходить не до всіх моделей. "Просто у чоловіка на пристрої XS вона працює, а на інших телефонах крутить завантаження і не заходить", – поскаржилася шахрайка.

І попросила перевірити, чи завантажиться її обліковий запис на пристрої Інни. Якщо так, то вона нібито готова відразу купити iPhone. Для цього зловмисниця надіслала свій пароль та id-адресу.

Інна, нічого не підозрюючи, ввела чужі дані на своєму телефоні. І на прохання навіть відправила їй фото, мовляв, усе гаразд. Але яке ж було здивування дівчини, коли тон співрозмовниці відразу змінився.

"Загалом дивіться, ми змінили пароль від iCloud. Якщо ви не викупите пароль, то пристрій буде заблоковано і стане шматком пластика", – повідомили дівчині. І назвали суму викупу – 1050 грн. Це 10% від ціни, яку хотіла отримати Інна за свій телефон.

Як залишити шахраїв ні з чим

Пізніше Інна повідомила, що їй вдалося розв'язати проблему без оплати викупу. Це можливо в тому разі, якщо телефон купували офіційно і на нього є необхідні документи. Потрібно написати на сайт підтримки Apple, звідти вам зателефонують. Потім за вказаною ними адресою відправити IMEI і копію чека. Звідти вам надішлють посилання, через яке ви зможете перезавантажити весь телефон.

Керівник громадської організації "Український кіберальянс" Артем Карпінський каже, що така ситуація – це класичний обман, хоча він уперше про це чує.

"Річ у тім, що пристрій Apple намертво прив'язується до ідентифікатора користувача, той самий iCloud. Це зроблено для багатьох речей – відстеження телефону, безпеки даних або синхронізації, блокування телефону в разі його втрати. Наприклад, якщо вкрадуть телефон, ви зможете увійти в iCloud, поставити позначку, що він загублений, і подальші маніпуляції з ним будуть марні", – говорить Карпінський.

Він зазначає, що якщо хтось просить вас ввести в телефон чужий iCloud, то це означає, що ви фактично віддаєте свій пристрій у чуже управління.

"Аж до того, що стороння людина зможе поставити позначку, що ваш телефон вкрадений. І навіть якщо ви отримаєте пароль від шахрая, то все одно ви не зможете скористатися своїм телефоном. Хіба що віднести його на радіоринок і продати на запчастини", – говорить Карпінський.

Він радить у жодному разі не погоджуватися на такі пропозиції. "Коли ви продаєте телефон, то тільки після того, як отримаєте гроші особисто під час купівлі, виходите зі свого iCloud, скидаєте все до заводських налаштувань і передаєте гаджет покупцеві", – говорить Карпінський.

Які ще схеми використовують зловмисники

  • Представляються вашим другом у соцмережі

Для цього вони створюють фейкову сторінку вашого знайомого, який не так часто заходить у соцмережу. А потім розповідають історію, що вкрали телефон і потрібно терміново через ваш iCloud зайти в акаунт загубленого пристрою і там все заблокувати. Як тільки ви піддалися на вмовляння, тон змінюється і шахраї пропонують викупити пароль.

  • Телефонують і представляються співробітниками фірми Apple

Вони вимагають у користувача ввести дані чужого акаунта як тест. Якщо власник піддався, то він також потрапляє в залежність від здирників. На екрані телефону з'явиться повідомлення, де вказується, куди потрібно перерахувати гроші за розблокування.

Частенько на такий прийом попадаються діти або підлітки, оскільки вони більш довірливі. Карпінський зазначає, що Apple ніколи не телефонує і не просить щось перевірити.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Один з найважливіших для християн днів року. Благовіщення Пресвятої Богородиці: Історія і заборони свята

понеділок, 25 березень 2024, 6:15

25 березня за новим стилем (7 квітня - за старим) - Благовіщення Пресвятої Богородиці, яке належить до числа дванадесятих свят, тобто, найбільш значущих у житті Ісуса Христа і Богородиці. За Біблією, саме в цей день Архангел Гавриїл повідомив Діві Марі...

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...