В Україні шахраї навчилися виготовляти фальшиві гроші, які практично неможливо відрізнити від справжніх. Про те, як працюють фальшивомонетники в Україні і що робити, щоб не стати жертвою, - передають Патріоти України з посиланням на Oбозреватель.
Як підробляють фальшивки
Фальшиві гроші поширюють у мережі і через дрібні магазини, розповідає радник голови правління одного з банків Василь Невмержицький. В інтернеті можна натрапити на десятки оголошень, в яких за 20% від номіналу готові продати від 10 тис. підроблених гривень.
Продавці фальшивок найчастіше стверджують, що їхні "гроші" приймають термінали, а без спеціальної техніки "банкноти" неможливо відрізнити від справжніх. Якісні підробки дійсно трапляються, але рідко. Найчастіше це купюри номіналом 500 грн. Хоча більшість несправжніх купюр низької якості, додає виконавча директорка Незалежної асоціації банків України Олена Коробкова.
"Як правило, якість підроблених банкнот значно гірша, ніж у справжніх. Але іноді розпізнати фальшивку буває досить складно", – пояснює експертка. Рідше підробляють купюри номіналом до 100 грн: це невигідно. Поліція час від часу "накриває" фальшивомонетників, які в домашніх умовах виготовляють валізи готівки.
Виробники фальшивок передають їх реалізаторам, а ті створюють акаунти в Telegram і розміщують інформацію на профільних форумах. Далі діє два канали:
Як розповіли в одному з банків, найчастіше фальшиві гроші до кас навіть не доходять. Їх збувають у громадському транспорті, в кіосках, дрібних магазинах. Якщо ж гроші з якоїсь причини і потрапили в банк, то їх відразу ж вилучають, скеровують на дослідження в НБУ.
Згідно із законом Нацбанк проводить таку експертизу безплатно. Але якщо виявиться, що гроші фальшиві, їх не повернуть. У такому разі потрібно писати заяву в поліцію: правоохоронці мають розслідувати, хто і як поширює фальшивки.
І хоча "продавці" й запевняють, що їхню фальшивку "з'їсть" термінал, насправді це не так. У всякому разі самі банківські установи заявляють: це практично неможливо. Термінали оснащені сучасними детекторами, які легко помітять підробку.
Фальшиві гроші:
Як не стати жертвою фальшивомонетників
Правила прості, розповідає Коробкова. Але якщо їх дотримуватися, то ймовірність виявити у своєму гаманці несправжню банкноту буде вкрай низькою.
Головна ж порада: поступово переходити на безготівкові розрахунки. Це не тільки убезпечить від фальшивок, а й дасть можливість уникнути крадіжки і втрати коштів. Правда, якщо ви всі свої гроші зберігайте в банку, також акуратно варто поводитись із банківською картою і дотримуватися всіх заходів безпеки.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...