Про це у своєму блозі пише лікар-дієтолог, засновник Академії Довголіття Dr. Skytalinska, віце-президент Асоціації дієтологів України Оксана Скиталінська, передають Патріоти України.
«To a great mind, nothing is little», — любив повторювати Шерлок Холмс. І був правий: незначні деталі є дуже важливими.
Багато хто чув про користь яблучного оцту. Але багато хто і піддає сумніву «народні ліки» в силу їх наукової бездоказовості (що також вірно).
Яблучний оцет використовували в античні часи. В древньому Римі оцет уварювали в свинцевому чані, щоб він став солодким (але і надзвичайно токсичним).
Під час спалаху холери у 1348 році італійський лікар Томазо дель Гарбо промивав оцтом обличчя, руки і рот.
Колись, ще в часи моєї юності, по рукам ходила захалявна книжечка, віддрукована під копірку на друкарській машинці, про користь яблучного оцту. Там оцту приписували мало не здатність воскрешати мертвих.
Пройшли роки і доказів про користь оцту стало більше.
1. Він допомагає тримати в межах норми рівень цукру в крові, стримує розвиток інсулінорезистентності та її перехід у цукровий діабет другого типу. Тому одна чайна ложечка в ранкову воду, або додавання в салати та страви з високим глікемічним індексом (з білого рису, як японці в суші, чи страви із картоплі, чи салати з макаронів, чи навіть пару крапель у фруктові салати або розмочені сухофрукти) — це лише користь.
2. Він оздоровлює судини, знижує прогресування атеросклерозу, сприяє нормалізації тиску крові, покращує структуру судинної стінки при варикозній хворобі.
3. Він є хорошим помічником у боротьбі з ожирінням, особливо — з відкладенням жиру в області живота (найбільш небезпечне).
4. Він стримує старіння. З віком в тканинах організму накопичуються шкідливі КПГ (кінцеві продукти глікації), які руйнують білки, що тягне за собою порушення структури, роботи та старіння судин, шкіри, кришталика, імунної системи, легенів, нирок, мозку і всього організму. Це відбувається і від любові до солодощів та смаженої їжі, а також просто з віком. Тому і рибу, і м’ясо краще маринувати у маринаді із додаванням яблучного (чи іншого) оцту.
А кому не можна? Можна всім, навіть дітям — все залежить від дози. Одна крапля яблучного оцту у воду та страву не зашкодить навіть тим, у кого є гастрит (запалення шлунку) та коліт (запалення кишечника).
Життя прекрасне і чудове, бо прості, недорогі, але дуже дієві речі роблять його таким.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...