Будьте здорові! Як підвищити кисень у крові хворому на COVID-19 вдома

Позитивний настрій, рясне пиття і свіже повітря – важливі передумови для одужання в рідних стінах.

У разі підтвердженого інфікування коронавірусом важливо організувати за хворим правильний догляд. Зокрема, потрібно пити багато рідини та дихати свіжим повітрям. Крім того, хворіючи на COVID-19, надзвичайно важливо підтримувати позитивний настрій. Про це лікар-анестезіолог Рівненської обласної дитячої лікарні Павло Сільковський написав на своїй сторінці в Facebook, передають Патріоти України.

Лікар навів приклад зі своїм знайомим, який захворів на COVID-19 та отримав ускладнення у вигляді пневмонії. "Знайомий, пенсійного віку, з деякими супутніми патологіями, захворів на COVID-19. Перший тиждень почувався так-сяк. На другий – стало гірше, з‘явилася задишка. Зробив КТ. Висновок: масивне ураження легень. Зателефонував до сімейного. Той, своєю чергою, порадив терміново викликати швидку і їхати до лікарні. Бо все дуже погано. Схвильований чоловік, назвемо його Миколою, скумекав, що справа пахне нафталіном і, перш ніж вирушити до шпиталю, віддав останні вказівки дружині і зробив усний заповіт. А тоді, коли вже мав набирати 103, згадав про знайомого лікаря і вирішив ще вилити свою душу йому. А тоді — віддатися в руки тих, яких боявся страшною силою. І будь що буде", – розповідає Павло Сільковський.
Вдома лікар, за його словами, застав переляканого хворого на COVID-19 і його заплакану дружину. "І ось приїжджаю до його хатинки і застаю картину: в маленькій кімнаті з зачиненими вікнами (було вже холодно) лежить Микола, одягнений у кілька одежин (бо температура) з приречено-сумним поглядом. Дихання часте, важкувате. Поряд сидить і схлипує дружина. Одягаю на палець апарат, перевіряю кисень – 87 (за норми 97). Ситуація неприємна, пацієнт потребує кисню. Проводжу психотерапію, викликаю Миколу на подвір‘я. Трошки ходимо, робимо зарядку, дихаємо свіжим повітрям. Міряю кисень – вже 91. Пояснюю, наскільки важливе свіже повітря, а не зачинена, затхла кімната. Наголошую, щоб багато пив. В очах Миколи з‘являється надія, інтерес до життя наростає. Вирішуємо на цю ніч залишитися дома. Даю деякі рекомендації, залишаю апарат для вимірювання кисню і їду. Телефоную наступного дня. Запитую, чи виходить на свіже повітря? Дружина каже, що він там зранечку. Тепер уже додому заходить рідко. І весь час міряє кисень. А він уже 92, повідомляє з радістю. Вирішуємо далі лікуватися дома", – продовжує Сільковський.
Коли він прийшов до пацієнта знову, продовжує лікар, то побачив, що "у Миколи з’явився апетит, немає температури, покращився стан, піднявся настрій". "Він навіть уночі прокидається, щоб попити і багато часу проводить на свіжому повітрі. І так, регулярно міряє свій кисень. Сьогодні він уже 94. Попросив ще потримати апарат в себе, бо дуже йому приємно спостерігати позитивну динаміку. Я розумію, що не всім так щастить. Але позитивний настрій, рясне пиття і свіже повітря – важливі передумови для одужання в рідних стінах. Микола – не єдиний такий приклад з моєї практики. Їх чимало і вони всі дуже схожі. Дехто з них читає мене тут. Сьогодні я мав черговий заряд позитиву. Бо сподіваюся, що ще одне лікарняне ліжко ми змогли зберегти для когось іншого", – додав Павло Сільковський.
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. ДП "Антонов" повністю завершило роботу з заміщення російських комплектуючих на вітчизняні та західні аналоги

понеділок, 14 червень 2021, 4:00

Відзначається, що окрім проєктних робіт з заміщення, також підготовлено необхідну конструкторську документацію. Державне підприємство “Антонов” повністю завершило проектну роботу з заміщення комплектуючих РФ вітчизняними та західними аналогами. Про це ...

З архіву ПУ. Москва і Варшава поскандалили через "поділ" України

неділя, 13 червень 2021, 23:05

На російському телебаченні видали чергову порцію маячні про окупацію України. Старанно був обраний "корисний ідіот" і з Польщі, щоб продемонструвати, що не тільки "истинно православная" імперія бороться за "українську спадщину". В ефірі пропагандистськ...