З приходом осені почався сезон застуди та грипу, а відповідно інфекції носових пазух, які можуть виникнути за цими захворюваннями, стають все більш поширеними. Причому під час пандемії COVID-19 раптовий нежить і головний біль цілком можливо "списати" на коронавірус, а не на синусит. І навпаки. Лікарі пояснили, як можна розібратися в причинах недуги і правильно зрозуміти симптоми, передають Патріоти України з посиланням на Prevention.
У центрі контролю та профілактики захворювань (CDC) відзначають, що інфекція носових пазух, також відома як синусит, виникає, коли рідина накопичується в носових пазухах. Відповідно мікробів стає більше.
За даними CDC, більшість інфекцій носових пазух викликають віруси, але бактерії також здатні викликати деякі синусити.
Що може підвищити ризик зараження носових пазух:
Медики визнають, що через схожість багатьох симптомів COVID-19 та інфекції носових пазух поставити точний діагноз за ними може бути не просто як для пацієнта, так і для лікаря.
Доктор медицини, директор з ринології Mass Eye and Ear Ерік Х. Холбрук зазначив, що найбільш явні симптоми інфекції носових пазух також включають закладеність носа, носовий дренаж і зниження нюху.
"Інфекція носових пазух часто викликає сильний біль у щоках і на лобі. Зазвичай це вище шиї", - каже доктор медичних наук, фахівець з інфекційних захворювань і професор медичного факультету Університету Вандербільта Вільям Шаффнер.
Але в деяких випадках дренаж з носа вниз по задній стінці горлянки може викликати кашель у деяких пацієнтів.
Фахівці резюмують, що краще перестрахуватися, ніж потім шкодувати.
"Нова поява цих симптомів повинна викликати підозру на COVID-19, і пацієнти мають ізолювати себе до тих пір, поки вони не звернуться до своєї первинної медичної допомоги за додатковими інструкціями", - говорить доктор Холбрук.
Доктор медицини, доцент Медичної школи Рутгерса в Нью-Джерсі Мішель Далла Пьяцца наголосила, що враховуючи збіг симптомів, єдиний спосіб з упевненістю визначити причину - це провести тестування на COVID-19, а також на інші віруси.
Симптоми COVID-19
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...