Будьте здорові! Медики пояснили, як рослинна дієта впливає на організм людини

Рослинна дієта змінює мікробіом.

Згідно з новим дослідженням, рослинна дієта пов’язана зі здоровими кишковими бактеріями, які можуть знизити ризик таких станів, як ожиріння, діабет 2 типу та захворювання серця. Американські медики вважають, що мікробіом більш тісно пов’язаний з певними продуктами харчування і дієтами, ніж з генетикою, передають Патріоти України з посиланням на іноземні ЗМІ.

«Це дослідження демонструє чіткий зв’язок між конкретними видами мікробів в кишечнику, деякими продуктами харчування і ризиком деяких поширених захворювань. Ми сподіваємося, що зможемо використовувати цю інформацію, щоб допомогти людям уникнути серйозних проблем зі здоров’ям, змінивши свій раціон, щоб персоналізувати свій мікробіом кишечника», — сказав доктор Ендрю Чан, гастроентеролог з Массачусетської лікарні загального профілю в Бостоні.

У цьому дослідженні за участю понад 1100 осіб з США і Великобританії вчені зібрали дані про склад їх кишкових бактерій, харчові звички і маркери крові.

Вони виявили докази того, що мікробіом пов’язаний з певними продуктами харчування і дієтами, і що його склад також пов’язаний з рівнями метаболічних маркерів хвороби. За словами дослідників, мікробіом має більш тісний зв’язок з цими маркерами, ніж з іншими факторами, такими як генетика.

«Вивчення взаємозв'язку між мікробіомом, дієтою і захворюванням включає в себе безліч змінних, тому що дієти людей, як правило, персоналізовані і можуть трохи змінитися з часом», — сказав Чан.

Дослідники виявили, що ті, хто дотримувався дієти, багатої рослинною їжею, з більшою ймовірністю мали високий рівень певних кишкових мікробів. Вони також виявили мікробіомні біомаркери ожиріння, хвороб серця і порушення толерантності до цукру в крові.

«Коли ви їсте, ви не просто годуєте своє тіло, ви годуєте трильйони мікробів, які живуть у вашому кишечнику», — сказав організатор дослідження Тім Спектор, епідеміолог з Королівського коледжу Лондона.

Нікола Сегата, головний дослідник лабораторії обчислювальної метагеноміки Університету Тренто в Італії, сказав, що дослідники були здивовані, побачивши такі великі і чіткі групи «хороших» і «поганих» мікробів, що з’явилися в результаті аналізу.

«Цікаво бачити, що мікробіологи так мало знають про багатьох з цих мікробів, що вони навіть не названі», — сказав він.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Один з найважливіших для християн днів року. Благовіщення Пресвятої Богородиці: Історія і заборони свята

понеділок, 25 березень 2024, 6:15

25 березня за новим стилем (7 квітня - за старим) - Благовіщення Пресвятої Богородиці, яке належить до числа дванадесятих свят, тобто, найбільш значущих у житті Ісуса Христа і Богородиці. За Біблією, саме в цей день Архангел Гавриїл повідомив Діві Марі...

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...