Згідно з новим дослідженням, рослинна дієта пов’язана зі здоровими кишковими бактеріями, які можуть знизити ризик таких станів, як ожиріння, діабет 2 типу та захворювання серця. Американські медики вважають, що мікробіом більш тісно пов’язаний з певними продуктами харчування і дієтами, ніж з генетикою, передають Патріоти України з посиланням на іноземні ЗМІ.
«Це дослідження демонструє чіткий зв’язок між конкретними видами мікробів в кишечнику, деякими продуктами харчування і ризиком деяких поширених захворювань. Ми сподіваємося, що зможемо використовувати цю інформацію, щоб допомогти людям уникнути серйозних проблем зі здоров’ям, змінивши свій раціон, щоб персоналізувати свій мікробіом кишечника», — сказав доктор Ендрю Чан, гастроентеролог з Массачусетської лікарні загального профілю в Бостоні.
У цьому дослідженні за участю понад 1100 осіб з США і Великобританії вчені зібрали дані про склад їх кишкових бактерій, харчові звички і маркери крові.
Вони виявили докази того, що мікробіом пов’язаний з певними продуктами харчування і дієтами, і що його склад також пов’язаний з рівнями метаболічних маркерів хвороби. За словами дослідників, мікробіом має більш тісний зв’язок з цими маркерами, ніж з іншими факторами, такими як генетика.
«Вивчення взаємозв'язку між мікробіомом, дієтою і захворюванням включає в себе безліч змінних, тому що дієти людей, як правило, персоналізовані і можуть трохи змінитися з часом», — сказав Чан.
Дослідники виявили, що ті, хто дотримувався дієти, багатої рослинною їжею, з більшою ймовірністю мали високий рівень певних кишкових мікробів. Вони також виявили мікробіомні біомаркери ожиріння, хвороб серця і порушення толерантності до цукру в крові.
«Коли ви їсте, ви не просто годуєте своє тіло, ви годуєте трильйони мікробів, які живуть у вашому кишечнику», — сказав організатор дослідження Тім Спектор, епідеміолог з Королівського коледжу Лондона.
Нікола Сегата, головний дослідник лабораторії обчислювальної метагеноміки Університету Тренто в Італії, сказав, що дослідники були здивовані, побачивши такі великі і чіткі групи «хороших» і «поганих» мікробів, що з’явилися в результаті аналізу.
«Цікаво бачити, що мікробіологи так мало знають про багатьох з цих мікробів, що вони навіть не названі», — сказав він.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...