Найбільше від COVID-19 страждають легені. Ті, хто перехворів, ще довгий час відчувають задишку, тому що фіброз легень, тобто рубці на них, заважає вдихати повітря на повну силу. Проблема може залишитися в людини на все життя і нагадувати про себе навіть після незначних навантажень.
Нестача кисню також впливає на роботу серцево-судинної системи. Серце посилено працює, тому його м'язи швидко зношуються. Це може призвести до серцевої недостатності та аритмії.
Крім того, коронавірус негативно впливає на кров. Вона стає густішою, через що можуть утворюватися тромби.
Але не тільки на тіло, а й на душу може вплинути підступний вірус. Високий рівень тривожності, депресивний стан, панічні атаки і навіть шизофренія – вчені Оксфордського університету вразили списком діагнозів, супутніх COVID-19. Їх ставлять 18% пацієнтів, які перенесли хворобу. Правда, дві третини з них зверталися до психіатрів і раніше, коронавірус просто загострив хронічну хворобу. У решти душевні розлади виникли вперше.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...