До такого висновку прийшли вчені Національного інституту алергії та інфекційних захворювань (NIAID), що входить до складу Національного інституту охорони здоров'я США, передають Патріоти України з посиланням на Reuters.
Три чверті вірусних частинок, які потрапляють у повітря, втрачають здатність заражати через як мінімум 66 хвилин. А ось 25% все ж можуть бути небезпечні. До кінця третьої години половина з цих 25% стає нежиттєздатною.
Дослідники провели експеримент, спробувавши імітувати вірус, перенесений від зараженої людини, на повсякденні поверхні в домашніх умовах або в лікарні. За допомогою аерозолю частинки вірусу розпорошили, як при кашлі.
На поверхнях COVID-19 затримався на різний час. На пластиці і нержавіючій сталі вірус виявився життєздатним до трьох днів. На картоні він "помер" через 24 години. Для міді необхідно 4 години, щоб вірус став неактивним.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...