Будьте здорові! Скільки разів на день харчуватися, щоб не поправлятися

Скільки разів на день стимулювати свої обмінні процеси, щоб відчувати себе здоровим і повним енергії, а не тому, що так радять на просторах інтернету?

Розібратися в цьому питанні запропонувала дієтолог Наталія Самойленко. На сторінці в Instagram вона розповіла про оптимальному кількості прийомів їжі в день, передають Патріоти України.

Ми схожі тим, що різні. Інформаційний простір величезною хвилею зносить розуміння того, що потрібно саме нам – цілісним одиницям з різною послідовністю генетичної інформації, різним темпом по життю та по лезу переживань, з різною реакцією на стрес та способом реагувати на зміни, що відбуваються не тільки на периферії, але і з мішенню по центру – з нашим організмом.

Скільки ж разів у день краще харчуватися і від чого це залежить?

1. Збільшення кількості вживання страв прискорює метаболізм?

Насправді, багато досліджень проводилося для порівняння впливу меншої кількості прийомів (2-3), але великими порціями з частим і дробним харчуванням (5-6). І прийшли до висновку, що немає значної різниці як у швидкості метаболізму, так і в кількості втраченої жирової тканини.

2. Якщо є часто і невеликими порціями, то це не призводить до різких стрибків рівня цукру в крові і зменшує тягу до їжі?

Наука так не вважає. Дослідження показують, що люди з меншою кратністю основних страв мають більш низький рівень глюкози. Крім того, збільшення інтервалу між прийомами покращує відчуття ситості, і з часом притуплює голод.

3.Інтервальні голодування = втрата м'язів?

Деякі люди вважають, що в результаті пропуску прийому їжі і збільшення харчової паузи, тіло починає спалювати м'язи в якості палива.

Однак, дослідження спростовують ці припущення. При порівнянні способу схуднення шляхом зменшення споживання калорій і фастингу, втраченої ваги було приблизно однаково, але при другому м'язова маса втрачалася незначно.

Зменшення кількості прийомів впливає на рівень інсуліну, посилюючи обмін речовин і шляхом зворотного зв'язку підвищуючи рівень соматотропіну і мелатоніну, сприяє зниженню відсотка жиру в тілі і покращує сон.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

14 вересня - Воздвиження Хреста Господнього: Що категорично не можна робити в цей святковий день

субота, 14 вересень 2024, 0:10

14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...

Різдво Пресвятої Богородиці: Ця сильна молитва, прочитана з чистою душею, допоможе здійснити найзаповітніші бажання

неділя, 8 вересень 2024, 5:00

Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...