Фахівці Єльського університету в США з'ясували, що COVID-19 може надати руйнівну дію на мозок пацієнтів, передають Патріоти України з посиланням на іноземні ЗМІ.
Як пише The Independent, такий висновок учені зробили, провівши відповідні дослідження. Повідомляється, що інфекція була виявлена в мозку людини, яка померла від COVID-19, в центральній нервовій системі лабораторних мишей, заражених коронавірусом, і в органелах – тривимірних культур нейронів, що імітують головний мозок.
Як відзначили вчені, коронавірус викликає тиху інфекцію, що не провокує імунну реакцію, і обмежує нейронам доступ до кисню. В результаті гинуть і нейрони, і синапси, завдаючи шкоди когнітивним здібностям.
За словами фахівців, вірус проникає в клітини мозку через рецептор АСЕ2, що знаходиться на поверхні клітинної мембрани. Однак поки не ясно, як саме вірус може потрапити в мозок. Ймовірно, він може зробити це через нюхову цибулину, очі або навіть кровоносну систему.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...