Фахівці Єльського університету в США з'ясували, що COVID-19 може надати руйнівну дію на мозок пацієнтів, передають Патріоти України з посиланням на іноземні ЗМІ.
Як пише The Independent, такий висновок учені зробили, провівши відповідні дослідження. Повідомляється, що інфекція була виявлена в мозку людини, яка померла від COVID-19, в центральній нервовій системі лабораторних мишей, заражених коронавірусом, і в органелах – тривимірних культур нейронів, що імітують головний мозок.
Як відзначили вчені, коронавірус викликає тиху інфекцію, що не провокує імунну реакцію, і обмежує нейронам доступ до кисню. В результаті гинуть і нейрони, і синапси, завдаючи шкоди когнітивним здібностям.
За словами фахівців, вірус проникає в клітини мозку через рецептор АСЕ2, що знаходиться на поверхні клітинної мембрани. Однак поки не ясно, як саме вірус може потрапити в мозок. Ймовірно, він може зробити це через нюхову цибулину, очі або навіть кровоносну систему.
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...
Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...