Будьте здорові! В якій рибі найбільше поживних речовин та як вибрати (відео)

Рибу вважають одним із найкорисніших продуктів на світі. У ній міститься магній, йод, омега-3 та вітамін D, який сьогодні дуже популярний.

Дієтологи закликають українців їсти більше риби, проте за статистикою громадяни цього продукту уникають – когось не влаштовує ціна, когось якість. Проте знайти оптимальний варіант на українському ринку таки можна, передають Патріоти України з посиланням на Факти ICTV.

Рибу вважають одним із найкорисніших продуктів на світі. У ній міститься магній, йод, омега-3 та вітамін D, який сьогодні дуже популярний. Вибір риби також чималий, проте купують її, навіть під час посту, у декілька разів менше.

Дієтологи рекомендують їсти рибу тричі на тиждень цілий рік. Рибний білок, на відміну від м’ясного, засвоюється майже на 100%. А ще є кальцій і фосфор – вони потрібні для організму, особливо молодого. Ну і не секрет, що вся Україна – йододефіцитна. А йод дуже важливий у будь-якому віці.

– Дефіцит йоду дуже впливає на інтелектуальну діяльність, на швидкість сприйняття інформації, на розумовий розвиток у дітей, навіть на роботу нашої щитоподібної залози. Рибу потрібно їсти весь час, – зазначає дієтолог Наталія Міхньова.

Найбільше корисних і поживних речовин міститься у червоній рибі. Її везуть з Норвегії, Ісландії чи Фінляндії.

Не всім по кишені заплатити до 400 грн за кілограм. Тож люди часто засолюють її самостійно, тому що так дешевше, ніж купити готову. Або ж можна придбати окремі частинки риби, так вийде ще більш бюджетно та не менш смачно.

Популярна також сибас та дорада – вона трохи дешевша і теж імпортна. Найбільш доступна морська риба – хек чи минтай, яка коштує приблизно 70-80 гривень за кілограм. Вона не така жирна, має менше поживних речовин, але її також радять вживати дієтологи.

Як не морська, то річкова теж додасть здоров’я. Вона хоч бідніша на мікроелементи, але в ній міститься цінний білок. Та й вибір риби на сьогодні чималий. Рибу везуть переважно з Черкаської та Житомирської областей. Окремі покупці тільки по таку і приходять, тому що знають, що точно свіжа.

Тож вибір є – на різні смаки та різні гаманці. Та більшість українців купує рибу сьогодні значно менше, аніж рік тому. Саме тому, що звикли думати, що риба – то дорого, та ще й характер у нас традиційно м’ясоїдний.

Якби частка дешевшої риби була більшою, як порівняти з привізною, то це б спонукало людей частіше вживати рибні страви, зокрема смачно приготувати рибу самостійно. Поки ж на ринку лише приблизно 15% нашого продукту проти вісімдесяти п’яти імпортного.


Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

14 вересня - Воздвиження Хреста Господнього: Що категорично не можна робити в цей святковий день

субота, 14 вересень 2024, 0:10

14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...

Різдво Пресвятої Богородиці: Ця сильна молитва, прочитана з чистою душею, допоможе здійснити найзаповітніші бажання

неділя, 8 вересень 2024, 5:00

Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...