Келих вина за вечерею, пару келихів в кінці робочого тижня — здавалося б, що в цьому небезпечного? Однак з плином часом ця звичка може мати серйозні наслідки. Вчені назвали п’ять побічних ефектів, які можуть виникнути в результаті вживання занадто великої кількості вина або будь-якого іншого алкоголю, передають Патріоти України з посиланням на іноземні ЗМІ.
Найстрашніше в алкогольній жировій хворобі печінки (АЖХП) в тому, що вона часто протікає безсимптомно. На ранніх стадіях АЖБП може проявляти себе тільки болями у верхній правій частині живота і втомою. АЖХП загрожує тим, хто регулярно випиває більше однієї склянки вина в день. У групі підвищеного ризику — люди, які страждають ожирінням, і жінки.
До цього серйозного захворювання також більше схильні жінки. Дослідження показують, що ризик цирозу особливо високий серед жінок у віці від 25 до 34 років, які п’ють алкогольні напої щодня. Зазвичай цироз розвивається у людей, що зловживають алкоголем не менше 10 років.
Неважливо, що ви п'єте — вино, пиво або міцні напої, — дослідження показали, що регулярне вживання великої кількості алкоголю може підвищити ризик депресії. У той же час помірні дози алкоголю (не більше одного келиха вина в день) знімають тривожність і знижують ризик депресивних станів.
У червоному вині немає нічого поганого, якщо його вживати в помірних кількостях, вважають дієтологи. Проте один стакан червоного вина містить близько 125 калорій. А це означає, що випиваючи щовечора дві склянки вина, ви збільшуєте свій раціон на 1750 калорій щотижня.
Знову ж таки, неважливо, вино це або інший вид алкоголю, дослідження показали, що зловживання алкоголем істотно підвищує ризик передчасної смерті від серцевого нападу.
Вчені попереджають: стакан червоного вина ввечері не принесе вам шкоди, але якщо ви не можете контролювати кількість алкоголю, якщо у вас виробилася звичка випивати щовечора, варто раз і назавжди позбутися від цієї шкідливої пристрасті.
Цей день ще називають Святом жіночої долі. День святої великомучениці Катерини щорічно відзначають 7 грудня: прислухаються до прикмет, дотримуються традицій та ворожать на свою долю, передають Патріоти України. Водночас, це давнє слов’янське свято долі...
Заговини до посту завжди починається на Пилипов день (27 листопада), звідси бере початок народна назва цієї церковної аскези. 28 листопада, для православних вірян починається Різдвяний піст, котрий встановлено на честь святкування Різдва Христового, на...