Келих вина за вечерею, пару келихів в кінці робочого тижня — здавалося б, що в цьому небезпечного? Однак з плином часом ця звичка може мати серйозні наслідки. Вчені назвали п’ять побічних ефектів, які можуть виникнути в результаті вживання занадто великої кількості вина або будь-якого іншого алкоголю, передають Патріоти України з посиланням на іноземні ЗМІ.
Найстрашніше в алкогольній жировій хворобі печінки (АЖХП) в тому, що вона часто протікає безсимптомно. На ранніх стадіях АЖБП може проявляти себе тільки болями у верхній правій частині живота і втомою. АЖХП загрожує тим, хто регулярно випиває більше однієї склянки вина в день. У групі підвищеного ризику — люди, які страждають ожирінням, і жінки.
До цього серйозного захворювання також більше схильні жінки. Дослідження показують, що ризик цирозу особливо високий серед жінок у віці від 25 до 34 років, які п’ють алкогольні напої щодня. Зазвичай цироз розвивається у людей, що зловживають алкоголем не менше 10 років.
Неважливо, що ви п'єте — вино, пиво або міцні напої, — дослідження показали, що регулярне вживання великої кількості алкоголю може підвищити ризик депресії. У той же час помірні дози алкоголю (не більше одного келиха вина в день) знімають тривожність і знижують ризик депресивних станів.
У червоному вині немає нічого поганого, якщо його вживати в помірних кількостях, вважають дієтологи. Проте один стакан червоного вина містить близько 125 калорій. А це означає, що випиваючи щовечора дві склянки вина, ви збільшуєте свій раціон на 1750 калорій щотижня.
Знову ж таки, неважливо, вино це або інший вид алкоголю, дослідження показали, що зловживання алкоголем істотно підвищує ризик передчасної смерті від серцевого нападу.
Вчені попереджають: стакан червоного вина ввечері не принесе вам шкоди, але якщо ви не можете контролювати кількість алкоголю, якщо у вас виробилася звичка випивати щовечора, варто раз і назавжди позбутися від цієї шкідливої пристрасті.
15 січня відзначається одне з 12 головних церковних свят - Стрітення Господнє. Це свято символізує зустріч людства з Немовлям Ісусом. Слово "стрітення" на старослов'янській мові означає "зустріч", а друге значення цього слова - "радість". Це зустріч лю...
Цей день ще називають Святом жіночої долі. День святої великомучениці Катерини щорічно відзначають 7 грудня: прислухаються до прикмет, дотримуються традицій та ворожать на свою долю, передають Патріоти України. Водночас, це давнє слов’янське свято долі...