Екс-глава МОЗ провела аналогію з вже відомими коронавірусними інфекціями, які викликали епідемії раніше - SARS (атипова пневмонія або ТОРС, 2002 рік) і MERS (Близькосхідний респіраторний синдром, 2012). Збудники цих хвороб також є штамами коронавіруса.
У людей, які перенесли SARS, кількість антитіл в організмі, що відповідають за імунітет, досягала максимуму через два роки. Але з часом їх ставало менше, і ризик захворіти повторно збільшувався. А після MERS максимум антитіл досягався через півтора року. Причому тривалість "життя" антитіл може залежати від ступеня тяжкості симптомів.
Даних про SARS-CoV-2 поки недостатньо, щоб робити якісь точні висновки, але вчені з Німеччини та Великобританії вже готуються провести перші тести на антитіла. Результати яких, орієнтовно, будуть відомі вже в кінці квітня.
Якщо вони покажуть хороший результат, то розглядається навіть можливість, що людям з антитілами до коронавірусу будуть видавати спеціальні сертифікати, які підтверджують наявність імунітету до вірусу.
В першу чергу, за словами Супрун, будуть тестувати на антитіла медичних працівників.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...