Селекціонери з села Немішаєве Київської області вивели два особливих сорти картоплі - рожеву "Солоху" і фіолетову "Хортицю". На їх створення вчені витратили 10 років.
Процес вирощування кольорової картоплі копіткий: спочатку паростки розвиваються в лабораторних умовах в пробірках. А після того, як наберуть достатньо сил, відправляються в спеціальні холодильники, передають Патріоти України з посиланням на КП в Україні.
- І лише коли на вулиці настає необхідна температура, ми пересаджуємо картоплю у відкритий грунт, - розповідає лаборант Ірина Тимошенко. - Таку картоплю можна сміливо подавати в пюре, в тушкованому вигляді, дитячому харчуванні, чіпсах та інших стравах. Вона нічим звичайній картоплі не поступається, а за смаком і корисністю навіть краще.
Завідуюча відділом науково-інформаційного та консалтингового забезпечення Інституту картоплярства НААН Світлана Шмунь запевняє - в фіолетовій і рожевій картоплі містяться антиоксиданти, які виводять з організму шкідливі речовини. А при регулярному вживанні перешкоджають старінню людини.
Є й протипоказання: вона не рекомендується людям зі зниженим тиском. А ось для людей, які страждають від підвищеного тиску, виявиться корисною.
За смаком "Солоха" і "Хортиця" нагадують горіх. Це вдалося отримати, схрестивши дикі африканські і екваторіальні сорти картоплі.
Купити урожай диво-картоплі можна в спеціалізованому магазині в Немішаєвому, що належить НААН. Ціна 10 грн за кіло. А в інтернеті "заламують" за півкіло "Хортиці" 60 гривень, а за "Солоху" - 68 гривень.
Чи заполонить кольорова картопля поля всієї країни? Поки незрозуміло. Але любителі вирощувати екзотику на своїх городах і в теплицях вже взяли собі "Хортицю" і "Солоху" на озброєння, і відгуки про неї поки позитивні.
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...