Білок в людських кістках може бути причиною реакції організму на стрес, передають Патріоти України з посиланням на Scientific American.
Журнал розповів, що протягом десятиліть вчені вважали гормони, що виділяються залозами, причиною реакції «бий або біжи» у відповідь на стресові ситуації. Тепер фахівці виявили новий відповідальний за реакції організму гормон остеокальцин, який виробляють людські кістки.
Лікар і генетик Джерард Карсенті з Колумбійського університету вивчав остеокальцин протягом 20 років. Він спільно з колегами виявив, що піддослідні миші, у яких була відсутня ця речовина, страждали ожирінням і не розмножувалися. Цей факт змусив вченого припустити, що остеокальцин є гормоном, який виділяється зі скелета в кров, щоб допомогти регулювати різні функції організму.
Дослідники спробували «відключити» вироблення даної речовини в кістках у мишей і виявили, що тварини демонстрували набагато м'якші зміни. У них була менша частота серцевих скорочень, не росла температура і не підвищувався рівень глюкози в крові. Це довело теорію про те, що остеокальцин грав роль в реакції на стрес.
Невролог з Університету Цинциннаті Джеймс Герман зазначив, що його колеги зробили дуже цікаве відкриття. На його думку, зараз люди розуміють стрес занадто спрощено. Герман додав, що хімічні елементи з інших частин тіла також впливають на стрес. Він розповів, що раніше пов'язав в своїх експериментах стрес з речовинами, які виділяються жиром.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...