"Бий або біжи": Науковці з'ясували причини різної реакції людей на стрес

Фахівці виявили новий відповідальний за реакції організму гормон, який виробляють людські кістки.

Білок в людських кістках може бути причиною реакції організму на стрес, передають Патріоти України з посиланням на Scientific American.

Журнал розповів, що протягом десятиліть вчені вважали гормони, що виділяються залозами, причиною реакції «бий або біжи» у відповідь на стресові ситуації. Тепер фахівці виявили новий відповідальний за реакції організму гормон остеокальцин, який виробляють людські кістки.

Лікар і генетик Джерард Карсенті з Колумбійського університету вивчав остеокальцин протягом 20 років. Він спільно з колегами виявив, що піддослідні миші, у яких була відсутня ця речовина, страждали ожирінням і не розмножувалися. Цей факт змусив вченого припустити, що остеокальцин є гормоном, який виділяється зі скелета в кров, щоб допомогти регулювати різні функції організму.

Дослідники спробували «відключити» вироблення даної речовини в кістках у мишей і виявили, що тварини демонстрували набагато м'якші зміни. У них була менша частота серцевих скорочень, не росла температура і не підвищувався рівень глюкози в крові. Це довело теорію про те, що остеокальцин грав роль в реакції на стрес.

Невролог з Університету Цинциннаті Джеймс Герман зазначив, що його колеги зробили дуже цікаве відкриття. На його думку, зараз люди розуміють стрес занадто спрощено. Герман додав, що хімічні елементи з інших частин тіла також впливають на стрес. Він розповів, що раніше пов'язав в своїх експериментах стрес з речовинами, які виділяються жиром.

Остеокальцин - основний білок кістки, який бере участь у формуванні кісткової тканини. Вчені вперше виявили однойменний гормон, відповідальний за прояви стресу.
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Коронавірус в Україні: Ляшко попередив про локдаун через COVID-19

четвер, 24 вересень 2020, 11:24

В Україні можуть посилити карантинні заходи. Він прокоментував можливість сплеску числа хворих COVID-19 після місцевих виборів 25 жовтня. "Ніхто нікого закриватиме, якщо ми дотримуватимемося протиепідемічних норм, і епідемію можна буде контролювати. Лю...

Бий свого, щоб чужі боялися?: "Один російський винищувач збив ... інший російський винищувач: Ганьба російської авіації, який увійде в світову історію", - Бутусов

четвер, 24 вересень 2020, 11:12

Здавалося, в сучасній авіації це неможливо, але російські пілоти довели - вони здатні перевершити неможливе ... "Картина происшествия такая. 22 сентября на авиабазе Хотилово Тверской области отрабатывался учебный воздушный бой на ближней дистанциях меж...