Якщо конфлікт з купівлею акцій Мотор Січі китайськими інвесторами не вийде вирішити політичним шляхом, віддавати 3,5-мільярдний позов будуть прості українці. Про це у своєму блозі пише директор Інституту розвитку економіки України Олександр Гончаров, передають Патріоти України.
"Китайці стверджують, що"...українська влада своєю поведінкою експропріювала їхні інвестиції, а також порушила інші права, передбачені чинною угодою про заохочення та взаємний захист інвестицій, підписаною 31 жовтня 1992 року між Урядами України та Китаю".
Як тільки всі заговорили про залучення для роботи в міжнародному арбітражі три відомих американських юридичних компанії, тут же Туреччина відмовилася закуповувати українські авіадвигуни для безпілотників. Тому що жодна осудна країна не хоче вплутуватися в торгові відносини з країною, що знаходиться в судових розборках.
Раз вже Китай придбав пакет акцій у колишнього власника Мотор Січі і до цього процес приватизації ніхто не зупиняв, то бажано було б довести цей процес до кінця. Китай-хороша підтримка для українського авіабудування. Грошова маса в Китаї досягла $25 трлн. Для порівняння - в США вона становить $16 трлн. Тому Україні вигідно було б працювати з тими, у кого більше грошей.
А китайських інвестицій в Україні не вистачає. Зараз в Україні присутній національний інвестор Китаю - біржа Bohai Commodity Exchange, яка раніше придбала український банк реконструкції та розвитку і половину контролю над Українською Біржею цінних паперів - ПФТС. Але цього недостатньо при тій кількості інвестицій, які потенційно могли б зайти в Україну.
Виправити ще нічого не пізно. Якби це питання було б вирішене у правовому полі, а не в політичному, то це могло б стати для інших іноземних інвесторів, але поки ми їх тільки відштовхуємо.
Зазначу, що конфлікт у Мотор Січі – це багато в чому частина торгової війни між США і Китаєм, оскільки саме американська сторона не хотіла, щоб українські технології потрапляли в руки китайських фахівців. Саме тому США де тільки можна ставлять бар'єри для китайських інвесторів. Але Україна повинна виходити з інтересів своєї держави і не може входити в становище всіх навколо, остаточно знищуючи свій ринок авіабудування і повністю стаючи аграрною державою.
Звідки Україні брати ці гроші в разі програшу суду? Джерел для підвищення дохідної частини бюджету в України немає - ВВП стрімко падає. І це при тому, що нам ще потрібно виконувати зобов'язання за ОВДП і кредитними зобов'язаннями МВФ. У такому випадку традиційний шлях нашої влади - підвищувати податки. Але оскільки і їх підвищувати вже нікуди, додаткове податкове навантаження ляже в ціни. В першу чергу - на енергоресурси і тарифи ЖКГ."
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...