Битва за Париж: У Гундяя заявили про прийняття "російського екзархату" Константинополя під крило РПЦ

Архієпископія православної російської традиції з центром у Парижi була утворена після 1917 року і об'єднала російських емігрантів, які залишили Російську імперію після перевороту більшовиків.

РПЦ заявила про прийняття до складу Московського патріархату екс-глави Архиєпископії західноєвропейських парафій руської традиції Іоанна, а також кліриків і парафій, які бажають пiти за ним. Про це повідомляє прес-служба РПЦ, передають Патріоти України.

Найближчим часом відбудуться збори представників парафій архієпископії, які бажають перейти до РПЦ, після чого до глави РПЦ Кирила і Синоду будуть спрямовані їх пропозиції щодо канонічної форми їх організації.

Архієпископія православної російської традиції з центром у Парижi була утворена після 1917 року і об'єднала російських емігрантів, які залишили Російську імперію після перевороту більшовиків. У 1930-х роках вона була тимчасово прийнята до складу Вселенського патріархату, а в 1999 році патріарх Варфоломій видав томос про створення екзархату російської традиції в Західній Європі. У листопаді 2018 року патріарх Варфоломій розпустив архієпископiю і заявив про намір інтегрувати її парафії до складу митрополії Вселенського патріархату.

Керівництво екзархату на чолі з архієпископом Iоанном (Реннето) відмовилося виконувати рішення Варфоломія, висловивши бажання перейти під юрисдикцію РПЦ. Фанар же у свою чергу, заявив про призначення тимчасовим главою архієпископії митрополита Гальського Еммануїла замість Iоанна.

7 вересня 2019 року в Парижі на загальних зборах члени парафій архієпископії не змогли проголосувати за перехід до РПЦ. Більшість з них висловили бажання перейти в РПЦ, проте за підсумками голосування не набралося необхідної для прийняття цього рішення квоти голосів.

Після цього в РПЦ заявили про готовність приймати громади, які бажають перейти під управління Москви, в індивідуальному порядку.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Один з найважливіших для християн днів року. Благовіщення Пресвятої Богородиці: Історія і заборони свята

понеділок, 25 березень 2024, 6:15

25 березня за новим стилем (7 квітня - за старим) - Благовіщення Пресвятої Богородиці, яке належить до числа дванадесятих свят, тобто, найбільш значущих у житті Ісуса Христа і Богородиці. За Біблією, саме в цей день Архангел Гавриїл повідомив Діві Марі...

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...