Наталія Чекаловська, дочка померлої пацієнтки: "Тому що погана ситуація: двостороння пневмонія - це треба терміново лікувати. Зразу в реанімаційне відділення. І каже: вже кардіограму серця, не підете - то вже зроблять на місці".
"Швидка" доправила жінку в Калуську районну лікарню. У приймальному відділенні її оглянув лікар і направив до кардіолога. Та виявилося, кардіологія - на карантині! Бо напередодні там виявили коронавірус у пацієнта і медсестри. Почали телефонувати в пульмонологію. Коли й там проігнорували, викликали лікаря з реанімації.
Наталія Чекаловська: "Послухала, направлення навіть не дивилася, сіла писати. І цей хлопець каже: візьміть її в реанімацію, направлення є, дайте їй чимось подихати. А вона - "кисню нема, щоб подихати, я зі своєї сторони не бачу ніяких проблем, то не мій пацієнт". Ми просиділи чотири години. А мама вже на кушетці - я бачу, що погано губи сині, задихатися."
Та ніхто на це не звертав уваги, каже Наталя! Усе, що зробили медики - це кардіограму і тест на коронавірус. Після чого маму з дочкою виставили в коридор та порадили їхати в сусідню лікарню.
Наталія Чекаловська: "Я кажу, то надайте нам будь-ласка "швидку", щоб ми доїхали. Ви знаєте, "це перевезення самостійно, ми "швидку" не надаємо".
Наталія викликала таксі. Та не встигли вони від'їхати, як мама знепритомніла і почала задихатися. Вони кинулись назад до лікарні.
Наталія Чекаловська: "Вони завозять нас в оглядову, я кричу: "де лікарі?" - коридор пустий! Я 10-15 хвилин кричала. Вона виходить і каже: "вибачайте, нам не вдалося спасти вашу маму".
За попередніми результатами розтину: у хворої обірвався легеневий тромб. Чи можна було врятувати жінку? І як оцінити роботу лікарів, які не допомогли пацієнтці у важкому стані? І замість госпіталізувати - 4 години протримали у приймальному покої?
На всі ці запитання вже шукають відповіді, кажуть у Калуській центральній лікарні. Створили спеціальну комісію та розпочали службове розслідування.
Валерій Паляниця, заступник головного лікаря Калуської ЦРЛ: "Я почав спілкуватися з медпрацівниками, які були задіяні в цій ситуації. Що пояснили на момент звернення: стан не підлягав госпіталізації в реанімаційне відділення. Пневмонія не підтвердилась, - це я вам відповідально заявляю."
Паралельно перевірку розпочали і чиновники. До 2 червня обіцяють перші висновки.
Наталія Табачук, заступник міського голови міста Калуша: "В комісію увійшли представники всіх закладів, в тому числі первинної медикосанітарної допомоги, "швидкої" самої лікарні. І очікуємо представництва з Департаменту охорони здоров'я. Нам виглядає так, що є проблеми, які на жаль могли призвести і до смерті людини."
Тим часом, родичі померлої планують звернутися із заявою ще й до поліції. Кажуть: претензії у них лише до одного медика - працівниці реанімаційного відділення, яка відмовилася госпіталізувати їхню матір.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...