МОЗ України оплатив хірургічні втручання, але внаслідок зміни законів у Індії громадяни не потрапили в лікарняні квоти. Згідно з місцевим законодавством, органи спершу отримують індуси.
Українка Оксана Славунік розповіла, що в Індії перебуває з квітня 2019 року й донорських легень для неї немає. Повернутися до України вона не може, оскільки просто не витримає переліт.
У МОЗ заявили, що мають намір вирушити до Індії, щоб клініки повернули або перенаправили кошти, які отримали за операції. "Там зараз вісім українських громадян. Ми рішуче налаштовані вирішити питання допомоги", – наголосила голова міністерства Зоряна Скалецька.
Зазначається, що в посольстві Індії українців попереджали, що пацієнти мають малі шанси отримати донорські органи. Адже раніше дипломати надсилали Україні попередження: спершу в липні 2018 року, потім у лютому і в травні 2019 року. Однак і після цього до Індії відправили ще одну хвору громадянку, запевнивши, що питання з операцією вирішене.
Також в Україні очікують операції пацієнти, які через бюрократичні перепони не можуть отримати лікування. Так, один із них, Ярослав, має запрошення від двох інших індійських клінік, але гроші застрягли в медзакладі, який обирав український МОЗ.
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...
Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...