МОЗ України оплатив хірургічні втручання, але внаслідок зміни законів у Індії громадяни не потрапили в лікарняні квоти. Згідно з місцевим законодавством, органи спершу отримують індуси.
Українка Оксана Славунік розповіла, що в Індії перебуває з квітня 2019 року й донорських легень для неї немає. Повернутися до України вона не може, оскільки просто не витримає переліт.
У МОЗ заявили, що мають намір вирушити до Індії, щоб клініки повернули або перенаправили кошти, які отримали за операції. "Там зараз вісім українських громадян. Ми рішуче налаштовані вирішити питання допомоги", – наголосила голова міністерства Зоряна Скалецька.
Зазначається, що в посольстві Індії українців попереджали, що пацієнти мають малі шанси отримати донорські органи. Адже раніше дипломати надсилали Україні попередження: спершу в липні 2018 року, потім у лютому і в травні 2019 року. Однак і після цього до Індії відправили ще одну хвору громадянку, запевнивши, що питання з операцією вирішене.
Також в Україні очікують операції пацієнти, які через бюрократичні перепони не можуть отримати лікування. Так, один із них, Ярослав, має запрошення від двох інших індійських клінік, але гроші застрягли в медзакладі, який обирав український МОЗ.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...