Люди по-різному переносять коронавірус і навіть у членів однієї сім’ї хвороба може протікати в різному ступені тяжкості. Про це розповів лікар-анестезіолог Рівненської обласної дитячої лікарні Павло Сільковський, передають Патріоти України з посиланням на ТСН.
В одних заражених COVID-19 протікає легко і навіть симптоми відсутні, тоді як в інших хвороба протікає важко. За словами Сільковського, головними факторами, що визначають перебіг захворювання є імунна система і кількість вірусів, яку отримала людина.
Лікар зазначив, що наш імунітет нагадує армію, а вірус – загарбника. Якщо в країну заходить тисяча загарбників, імунітет може їх перемогти, якщо мільйон, результат може бути різним. Так, людина, яка контактує з інфікованим довгий час, вдихає велику кількість вірусів та, незважаючи на потужну імунну систему, може дуже важко захворіти.
У той же час людина, яка контактувала з зараженим недовго, може легко перенести хворобу або не захворіти взагалі. За словами Сільковського, запорукою міцного імунітету є здоровий спосіб життя і нормальне харчування. Він додав, що також важливо дотримуватися соціальної дистанції, мити руки і носити маску.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...