"Чорна рада 2.0": Московські попи на Чернігівщині таємно висвятили в архієреї кримського сепаратиста

Місцем рукоположення став собор із важкою "промосковською" історією.

Обраний кілька років тому у вікарні архієреї для Кримської єпархії УПЦ Московського патріархату Каллінік Чернишев був днями рукоположений у єпископи в Ніжині. Про це через фейсбук повідомив архієрей Православної церкви України владика Євстратій, передають Патріоти України.

За його словами, дійство відбулося 8 грудня за участі предстоятеля Російської православної церкви в Україні митрополита Онуфрія в Ніжинському Миколаївському соборі, про що свідчать фотографії в інтернеті. Причому на офіційних ресурсах УПЦ МП жодної інформації про таку непересічну подію, як хіротонія нового єпископа, немає.
"Каллінік відомий тим, що активно сприяв окупації Криму Російською Федерацією навесні 2014 р. За що отримав відзнаку від окупантів і нею вельми похвалявся. Ще майже чотири роки тому в Лаврі його обрали на "вікарного єпископа" в Крим, але через розголос в пресі досі побоювалися висвячувати, бо такого кандидата могли просто заарештувати, як пособника окупантів", - пояснив владика Євстратій.

Він припустив, що теперішня подія зумовлена політичною ситуацією. "І от тепер вирішили, що "час прийшов". Мабуть, з Росії дали добро, а тут на місці прорахували, що напередодні зустрічі в Парижі українська держава не схоче скандалу з Москвою", - зауважив автор публікації.

Архієпископ ПЦУ також звернув увагу на обрання місця для хіротонії одіозного священнослужителя – поблизу Ніжина в 1663 році сталося зібрання, описане згодом в історичному романі Пантелеймона Куліша "Чорна рада". Саме в місцевому соборі після цієї ради присягав на вірність московському царю гетьман Брюховецький, а згодом там служив Максим (у чернецтві – Мефодій) Филимонович, якого за прислужництво Москві в РПЦ висвятили в єпископи, а Вселенський патріарх відлучив від церкви через спроби цього діяча незаконно захопити владу в Київській митрополії.
Владика Євстратій наголосив, що хіротонія нового "єпископа Бахчисарайського" відбулася в цьому місці "ніби продовжуючи цю ганебну лінію". "Мабуть, побоялися робити це у Києві, тож подалися до козацького Ніжина... Поближче до Крут. Поближче до Батурина. Щоби не просто зробити відвертого пособника окупантів єпископом, а ще й при цьому демонстративно показати "кто в домє хазяін", - зауважив архієпископ.
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Один з найважливіших для християн днів року. Благовіщення Пресвятої Богородиці: Історія і заборони свята

понеділок, 25 березень 2024, 6:15

25 березня за новим стилем (7 квітня - за старим) - Благовіщення Пресвятої Богородиці, яке належить до числа дванадесятих свят, тобто, найбільш значущих у житті Ісуса Христа і Богородиці. За Біблією, саме в цей день Архангел Гавриїл повідомив Діві Марі...

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...