Через згортання і скорочення медичної сфери в Україні є ненульова ймовірність проникнення бубонної чуми, спалахи якої нещодавно були зафіксовані в Китаї та Монголії. Про це заявив Вадим Арістов ‒ стратег, інфекціоніст, консультант з управління змінами, передають Патріоти України з посиланням на Главред.
"Випадки бубонної чуми, що фіксуються, є приводом для системної роботи в протиепідемічному напрямку і приводом для розмови про наше управління. У нас був протичумний інститут в Одесі, в який були інвестовані колосальні гроші, але і він "пішов під ніж": був скорочений персонал, проведена реструктуризація. В результаті цей інститут став не здатний діяти. Тобто ризик є, тому що в Україні можуть завезти чуму, наприклад, кораблями через порти. Цей ризик підтверджений, оскільки у щурів, яких виловлювали раніше, проявляли антитіла до чуми ‒ у них був контакт з блохами, які могли передати чуму. Крім того, у нас є близький природний осередок чуми ‒ в Ростовській області Російської Федерації. Відповідно, чуму можуть завезти, наприклад, з непідконтрольних територій", ‒ вважає він.
Крім того, Арістов впевнений, боротися з чумою набагато легше, ніж з Covid-19, але є помітна проблема, що виникне проблема з протичумною вакциною. "Це - лотерея: кожен день ми кидаємо кубик, і в якийсь момент чуму в Україні можуть завезти. Головне - щоб в нашій країні було, кому ці поодинокі випадки зустрічати. А з нашим курсом на згортання і скорочення всього зустрічати нікому. Що стосується Монголії, то ризик того, що до нас звідти завезуть чуму - мінімальний. Важливо - йдеться про бубонну чуму, а вона стає заразною, тільки якщо перейде в легеневу. До того ж людство сьогодні має ліки проти чуми - антибіотики вбивають збудник чуми Yersinia pestis. Тому боротися з чумою буде набагато легше, ніж з Covid-19. Однак в Україні цілком можливо, що в якийсь момент не виявиться вакцин або сироваток, тому що у нас немає власного виробництва вакцин, раніше ми повністю залежали від Росії, тому що купували вакцини в неї, а тепер доведеться шукати в інших країн. Якщо ми навіть кір не можемо подолати, то не можна говорити про успішну боротьбу з новими інфекціями", ‒ підсумував він.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...