Пацієнти, які перехворіли коронавірусом COVID-19 у важкій формі, можуть згодом зіткнутися з серйозними проблемами зі здоров'ям. Зокрема, хвороба може позначитися на нормальній роботі мозку і легень, передають Патріоти України з посиланням на іноземні ЗМІ.
За словами професора Школи системної біології Університету Джорджа Мейсона (США) Анчі Баранової, лікарі фіксують зменшення об'єму легень і погіршення роботи мозку у пацієнтів, які перехворіли коронавірусом. "Молоді люди марафон не можуть більше бігати, а більш літні люди відчувають задишку, коли по сходах піднімаються. Знову ж таки не у всіх, а лише у тих, хто переніс важку форму, і навіть у цьому випадку не у всіх, а лише у тих, кому особливо не пощастило", — сказала експерт.
Крім того, за її словами, у хворих з важким перебігом COVID-19 спостерігаються неврологічні симптоми. Зокрема, у літніх людей буває симптом сплутаності свідомості та дезорієнтація. "Здатність вірусу викликати нейрозапалення сумнівів не викликає (...) Хворі повідомляють, що навіть після того, як вони виписані з госпіталю, залишається втома і туман в голові", — зазначила Баранова.
При цьому як довго пацієнти будуть страждати від наслідків хвороби, наразі невідомо.
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...
Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...