Пацієнтам, які перехворіли китайським коронавірусом, не варто розслаблятися після лікування. Треба перевірити щонайменше три органи. Про це заявила професор Університету Джорджа Мейсона (США), доктор біологічних наук Анча Баранова, передають Патріоти України з посиланням на іноземні ЗМІ.
За її словами, коронавірус може вплинути на нормальне функціонування легенів, нирок і мозку.
"З легенями треба йти до пульмонолога. Необхідно також перевірити нирки. Їхній стан покаже дуже поширений аналіз — біохімія крові. Там є показник, що відображає, як функціонують нирки. Якщо з ним все в порядку, то йти до нефролога не треба, в іншому випадку — краще сходити", — сказала Баранова.
Що стосується нирок, то в аналізі крові необхідно дивитися на певний показник — швидкість клубочкової фільтрації, додала лікар.
"Третя система — це мозок, функціонування центральної та периферичної нервової системи. Як неодноразово зазначалося, під час захворювання бувають нейрозапалення", — зазначила біолог.
Ще один лікар, який може знадобитися тим, хто перехворів коронавірусом, це невропатолог. Справа в тому, що у деяких пацієнтів з COVID-19 може погіршитися пам'ять, знизитися здатність до концентрації, а також може з'явитися головний біль.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...