"Переважна більшість людей сьогодні йдуть із життя зовсім не через інфекції. А через так звані НІЗ – неінфекційні захворювання", – розповів професор Вищої школи управління охороною здоров'я Сеченовського університету Артем Гіль, передають Патріоти України з посиланням на КП в Україні.
Серед таких НІЗ як причин смертності лідирують серцево-судинні захворювання (ішемічна хвороба серця, інфаркти, інсульти), рак, хронічні респіраторні захворювання, цукровий діабет.
"Загалом на частку НІЗ припадає не менше 60–65% смертей людей в усьому світі", – зазначив професор.
Такі захворювання не передаються від людини до людини. При цьому їхнє поширення багато в чому залежить від самих людей – їхньої турботи про власне здоров'я.
Що стосується інфекцій, то деякі з них мають набагато вищі показники смертності. Одна з найнебезпечніших – туберкульоз – вбиває до 1,3 млн хворих на рік.
Зазначимо, за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я від ішемічної хвороби серця (ІХС) вмирає близько 9 мільйонів осіб на рік, від інсультів – біля 6 мільйонів. Головні фактори ризику для розвитку цих хвороб – куріння, сидячий спосіб життя, переїдання та зловживання алкоголем.
"Від ускладнень грипу у світі щороку вмирає до 650 тисяч осіб, кору – понад 120 тисяч, від раку шийки матки, який розвивається через вірус папіломи людини (ВПЛ) – 270 тисяч. Вакцини від цих захворювань є, перевірені та безпечні", – додав російський медичний телеведучий, кардіолог Олександр М'ясников.
Карта поширення COVID-19 по світу:
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...