COVID-19: Лікар пояснив, кого не атакує коронавірус та як захищатися (відео)

Знищити коронавірус на етапі проникнення може місцевий імунітет, пояснив Комаровський.

Коронавірус в Україні атакує не всіх: захворіти в сім'ї може хтось один, а інші будуть жити поруч, не маючи жодних симптомів. Тут вся справа в місцевому імунітеті людини, пояснив відомий український лікар Євген Комаровський, передають Патріоти України.

"Є поняття неспецифічного імунітету. Тобто це захисні ворота навколо нашого організму, так званий місцевий імунітет. Вірус потрапляє на захисні оболонки, і там працюють певні захисні сили. Там виробляються слиз, який включає в себе лізоцим, інтерферон, певні речовини, які вбивають ці віруси прямо на місці, не даючи їм проникнути всередину організму", – розповів лікар на своєму Youtube-каналі.

За його словами, місцевого імунітету достатньо, щоб нейтралізувати більшість інфекцій. А ось якщо він не спрацював – тоді у гру ступають так звані антитіла. Причому для кожної хвороби антитіла – свої, специфічні: проти Covid-19 – одні, проти грипу – інші тощо.

"Наприклад, до дитини на слизові оболонки коронавірус потрапив, і вона його "задавила" без вироблення специфічних антитіл, просто своїм місцевим імунітетом. Тому у неї нічого не виявлять. Або коли неспецифічний імунітет не спрацював, але дитині вистачило секреторних антитіл (тих, що в крові не знадобилося) – ось у неї виявлять антитіла, хоча симптомів так і не було", – розповів експерт.

Він уточнив, що стан місцевого імунітету і кількість вірусу, що потрапить в організм, і визначають ймовірність зараження коронавірусом.

Щоб знизити ймовірність захворіти будь-яким вірусом – включаючи коронавірус – людина повинна стежити за тим, щоб її слизові оболонки завжди залишалися вологими. Адже вологі оболонки вбивають вірус, а сухі – навпаки, фактично є осередком для розмноження інфекції.

"Тому потрібно багато пити, дихати чистим прохолодним повітрям, стежити за його вологістю. Тому що будь-яке опалення, кондиціонер висушують повітря. Норма вологості 40-60%", – підкреслив доктор Комаровський.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

14 вересня - Воздвиження Хреста Господнього: Що категорично не можна робити в цей святковий день

субота, 14 вересень 2024, 0:10

14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...

Різдво Пресвятої Богородиці: Ця сильна молитва, прочитана з чистою душею, допоможе здійснити найзаповітніші бажання

неділя, 8 вересень 2024, 5:00

Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...