"Є поняття неспецифічного імунітету. Тобто це захисні ворота навколо нашого організму, так званий місцевий імунітет. Вірус потрапляє на захисні оболонки, і там працюють певні захисні сили. Там виробляються слиз, який включає в себе лізоцим, інтерферон, певні речовини, які вбивають ці віруси прямо на місці, не даючи їм проникнути всередину організму", – розповів лікар на своєму Youtube-каналі.
За його словами, місцевого імунітету достатньо, щоб нейтралізувати більшість інфекцій. А ось якщо він не спрацював – тоді у гру ступають так звані антитіла. Причому для кожної хвороби антитіла – свої, специфічні: проти Covid-19 – одні, проти грипу – інші тощо.
"Наприклад, до дитини на слизові оболонки коронавірус потрапив, і вона його "задавила" без вироблення специфічних антитіл, просто своїм місцевим імунітетом. Тому у неї нічого не виявлять. Або коли неспецифічний імунітет не спрацював, але дитині вистачило секреторних антитіл (тих, що в крові не знадобилося) – ось у неї виявлять антитіла, хоча симптомів так і не було", – розповів експерт.
Він уточнив, що стан місцевого імунітету і кількість вірусу, що потрапить в організм, і визначають ймовірність зараження коронавірусом.
Щоб знизити ймовірність захворіти будь-яким вірусом – включаючи коронавірус – людина повинна стежити за тим, щоб її слизові оболонки завжди залишалися вологими. Адже вологі оболонки вбивають вірус, а сухі – навпаки, фактично є осередком для розмноження інфекції.
"Тому потрібно багато пити, дихати чистим прохолодним повітрям, стежити за його вологістю. Тому що будь-яке опалення, кондиціонер висушують повітря. Норма вологості 40-60%", – підкреслив доктор Комаровський.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...