COVID-19: Лікар пояснив, кого не атакує коронавірус та як захищатися (відео)

Знищити коронавірус на етапі проникнення може місцевий імунітет, пояснив Комаровський.

Коронавірус в Україні атакує не всіх: захворіти в сім'ї може хтось один, а інші будуть жити поруч, не маючи жодних симптомів. Тут вся справа в місцевому імунітеті людини, пояснив відомий український лікар Євген Комаровський, передають Патріоти України.

"Є поняття неспецифічного імунітету. Тобто це захисні ворота навколо нашого організму, так званий місцевий імунітет. Вірус потрапляє на захисні оболонки, і там працюють певні захисні сили. Там виробляються слиз, який включає в себе лізоцим, інтерферон, певні речовини, які вбивають ці віруси прямо на місці, не даючи їм проникнути всередину організму", – розповів лікар на своєму Youtube-каналі.

За його словами, місцевого імунітету достатньо, щоб нейтралізувати більшість інфекцій. А ось якщо він не спрацював – тоді у гру ступають так звані антитіла. Причому для кожної хвороби антитіла – свої, специфічні: проти Covid-19 – одні, проти грипу – інші тощо.

"Наприклад, до дитини на слизові оболонки коронавірус потрапив, і вона його "задавила" без вироблення специфічних антитіл, просто своїм місцевим імунітетом. Тому у неї нічого не виявлять. Або коли неспецифічний імунітет не спрацював, але дитині вистачило секреторних антитіл (тих, що в крові не знадобилося) – ось у неї виявлять антитіла, хоча симптомів так і не було", – розповів експерт.

Він уточнив, що стан місцевого імунітету і кількість вірусу, що потрапить в організм, і визначають ймовірність зараження коронавірусом.

Щоб знизити ймовірність захворіти будь-яким вірусом – включаючи коронавірус – людина повинна стежити за тим, щоб її слизові оболонки завжди залишалися вологими. Адже вологі оболонки вбивають вірус, а сухі – навпаки, фактично є осередком для розмноження інфекції.

"Тому потрібно багато пити, дихати чистим прохолодним повітрям, стежити за його вологістю. Тому що будь-яке опалення, кондиціонер висушують повітря. Норма вологості 40-60%", – підкреслив доктор Комаровський.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Один з найважливіших для християн днів року. Благовіщення Пресвятої Богородиці: Історія і заборони свята

понеділок, 25 березень 2024, 6:15

25 березня за новим стилем (7 квітня - за старим) - Благовіщення Пресвятої Богородиці, яке належить до числа дванадесятих свят, тобто, найбільш значущих у житті Ісуса Христа і Богородиці. За Біблією, саме в цей день Архангел Гавриїл повідомив Діві Марі...

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...