Євген Комаровський розповів, як скоро буде доступна перевірена вакцина і що потрібно зробити для більш швидкого результату. Про це він розповів у своєму відеоблозі, передають Патріоти України.
На повноцінні клінічні випробування, за словами лікаря, потрібно близько чотирьох років. Складнощі починаються на третьому етапі, оскільки саме він займає найбільше часу.
На цьому етапі вакцина вводиться людям різного віку, різної статі, різного стану здоров'я. Оцінюються довгострокові наслідки вакцинації та досліджується рівень антитіл. Для цього необхідна величезна кількість добровольців та коштів.
При цьому доктор запевняє, що процес можна прискорити. "У нас є всі можливості сьогодні скоротити терміни, оскільки коштів ніхто не шкодує. Добровольців багато, оскільки безробітних величезна кількість і величезна кількість фірм-виробників, які активно обмінюються інформацією та об'єднують зусилля", - зазначив Комаровський.
При активній реалізації третього етапу клінічних випробувань протягом 6-12 місяців можна провести ці випробування, якщо коштів не будуть шкодувати. "Якщо буде якісна вакцина, то можна буде переконатися в тому, що вона безпечна та ефективна приблизно протягом одного року. Так що я залишаюся при думці, що пересічна людина зможе мати доступ до якісної вакцини до кінця 2021 року. А до того часу нам всім доведеться вчитися жити з коронавірусом", - додав лікар.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...